Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
17 maja w Młodzieżowym Centrum Kariery w Słubicach odbył się "Kalejdoskop zawodów" - pierwsze z cyklu spotkań z przedstawicielami zawodów z poszczególnych grup zawodowych. Tym razem zaproszono reprezentantów zawodów związanych z bezpieczeństwem i ochroną, tj. żołnierza, strażnika miejskiego, policjanta i strażaka.

mck-uczestnicy
Przedstawiciele poszczególnych zawodów szczegółowo zaprezentowali młodzieży swój fach. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się jakie kryteria należy spełnić, żeby zakwalifikować się do służb mundurowych - było to przede wszystkim wykształcenie minimum średnie, świadectwo o niekaralności, pozytywnie zdane testy sprawnościowe i psychologiczne.

Spotkanie adresowane było do uczącej się młodzieży, będącej beneficjentem projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy". Jak poinformowali organizatorzy, dzieki takim akcjom młodzi ludzie mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o codziennej pracy tych ludzi oraz zagrożeniach jakie mogą ich spotkać w trakcie wykonywania danego zawodu.

mck-zolnierz
Całe przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Lubuskiego Edukatora Zawodowego, który ma na celu stworzenie warunków ułatwiających dostęp młodzieży do informacji dotyczącej szkolnictwa i rynku pracy.

Kolejne spotkania z cyklu "Kalejdoskop zawodów" zaplanowane są tuż po wakacjach. Najbliższe odbędzie się 6 września - zostaną na nie zaproszeni goście reprezentujący zawody z branży przemysłu i budownictwa. Z kolei 16 listopada będą to uroda i pielęgnacja oraz informatyka i elektronika.

Kontakt: doradca zawodowy MCK Agnieszka Zwierzchaczewska, tel. 95 718 60 73


unia-banerki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kaczka 2011-05-22 22:58
Jaką szkolę trzeba ukończyć aby zostać strażnikiem miejskim ?
#2 djwally 2011-05-24 00:23
Wyższą szkołę znajomości, wydział kolesiostwo, kierunek rączka-rączkę myje :-)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.