Wracamy do sprawy powołania w Słubicach Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Kilka dni temu informowaliśmy, że grupa radnych powiatu słubickiego przekazała na ręce starosty petycję w tej sprawie, pod którą podpisało się blisko 5 tysięcy mieszkańców. Teraz głos zabrał starosta słubicki Leszek Bajon.
Więcej o złożeniu petycji przez radnych pisaliśmy TUTAJ.
Starosta w oficjalnym komunikacie zapowiedział, że zleci służbom starostwa przygotowanie analizy prawnej, finansowej i organizacyjnej dotyczącej utworzenia zespołu. Chce też, by sprawą zajęła się komisja działająca przy radzie powiatu. Zadeklarował również gotowość do spotkania z wnioskodawcami i mieszkańcami, by przedyskutować możliwe rozwiązania.
– Wniosek dotyczy realnych potrzeb naszych mieszkańców i jako taki zasługuje na poważne traktowanie. I tak też do tego podchodzę. Będziemy działać odpowiedzialnie i z szacunkiem dla głosu mieszkańców – powiedział L. Bajon.
O inicjatorach pomysłu utworzenia w Słubicach Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz o samej petycji pisaliśmy więcej TUTAJ.