Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Minister Radosław Sikorski przyjedzie 1 maja do Słubic

Znamy szczegóły wizyty ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec, Radosława Sikorskiego i Annaleny Baerbock, którzy 1 maja 2024 roku odwiedzą Słubice z okazji uroczystości 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Powitanie ministrów odbędzie się o godz. 11:30 przed Collegium Polonicum w Słubicach. Tam o godz. 12:50 zaplanowano konferencję prasową z udziałem R. Sikorskiego i A. Baerbock. Po niej ministrowie przejdą na Piknik Europejski, który odbędzie się na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej. O tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Około godz. 13:50 przewidziane jest krótkie wystąpienie ministrów na scenie, a o godz. 14:00 oboje przejdą przez most łączący Słubice i Frankfurt, gdzie zwiedzą wystawę archiwalnych fotografii, ukazujących 20-letnią współpracę Słubic i Frankfurtu.

O godz. 14:40 zaplanowane jest spotkanie R. Sikorskiego i A. Baerbock oraz byłych ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec Joshki Fischera i Włodzimierza Cimoszewicza ze studentami Collegium Polonicum i Viadriny, które odbędzie się w Logensaal na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Program Pikniku Europejskiego jest do pobrania poniżej.

PROGRAM PIKNIKU (pdf)

plakat unia

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 KopKrzysz 2024-04-29 19:11
Czy most będzie przejezdna 01 maja? Jeśli nie, to w jakich godzinach?
#2 SMJJ 2024-05-01 14:32
To bedzie pasjonującei pewnie bardzo owocne dla nas spotkanie - z jednej strony Sikorski , o ktorym w zasadzie nie ma co strzepić sobie języka , z drugiej najwiekszy nieudacznik w niemieckiej polityce , dama która uczyniła armię niemiecką całkowicie niezdolną do jakiegokolwiek uzytku. Dwóch specjalistów, którzy potrafia wszystko zepsuć jednym machnięciem reki. Gratulacje! Prosimy o podanie szczegółów dotyczacych skutków tego wydarzenia i ile przez nie jako społeczeństwo bedziemy musieli wywalić kasy w błoto, no i kto za to , oczywiście zapłaci - i dlaczego my?...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.