Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Straż graniczna zatrzymała "kuriera" i nielegalnych migrantów

Ukraiński „kurier” próbował przemycić do Niemiec nielegalnych migrantów. Cała grupa została zatrzymana przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Czeka ich odpowiedzialność karna oraz wyjazd z Polski.

24 kwietnia patrol ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku prowadził kontrolę drogową w rejonie autostrady A2 i zatrzymał osobowego Chevroleta, którym kierował 32-letni Ukrainiec.

Jak się okazało, kierowca pomagał trzem cudzoziemcom, obywatelom Algierii, Etiopii i Somalii w nielegalnym przekroczeniu polsko-niemieckiej granicy. - Przewożeni cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość oraz legalność pobytu w Polsce – przekazał Paweł Biskupik, rzecznik lubuskich pograniczników.

Migrantów zatrzymano za usiłowanie przekroczenia granicy bez wymaganych dokumentów. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Jednocześnie wszczęto postępowania w sprawie zobowiązania ich do powrotu.

Z kolei kierowca został zatrzymany za udzielenie pomocy w usiłowaniu przekroczenia granicy wbrew przepisom. Również przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Decyzją sądu cudzoziemiec został aresztowany na dwa miesiące. Dodatkowo wobec Ukraińca wszczęto postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 SMJJ 2024-05-01 14:36
Otworzył se działalnośc gospodqarczą , mając, jak i wiekszość jego kumpli, gdzieś polskie prawo i panujący porzadek. A może by pozwolić im wszystkim powrócić na ojczyzny łono?... Pan Komiśniak podobno przyklasnął temu pomysłowi...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.