Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W imieniu organizatorów zapraszamy na seminarium pt. "Zakładanie firmy w Niemczech, wprowadzenie do niemieckiego systemu podatkowego oraz księgowości". Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje na temat założenia i prowadzenia firmy po drugiej stronie granicy.

W trakcie spotkania będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji oraz zawrzeć nowe kontakty biznesowe w ramach giełdy kooperacyjnej. Udział w seminarium jest bezpłatny. Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim. W przerwie na uczestników będzie czekać mały poczęstunek oraz napoje.

Program spotkania:
  1. Co należy wiedzieć, żeby założyć działalność w Niemczech, programy pomocowe.
  2. Podstawowe informacje dotyczące systemu podatkowego oraz rodzajów podatków.
  3. Podatek dochodowy (obowiązek odprowadzania podatków i jego skutki, rachunek dotyczący nadwyżki przychodów "Einnahme-Überschuss-Rechnung").
  4. Podatek obrotowy (regulacje dotyczące małych przedsiębiorstw i ich skutki , zgłoszenie podatku obrotowego).
  5. Potrzeba i cel prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Spotkanie odbędzie się 22 lutego o godz. 15.00 w Collegium Polonicum (sala nr 26). Ze względów organizacyjnych udział w seminarium należy zgłosić najpóźniej do 17 lutego.

Więcej informacji:
Agnieszka Zdziabek-Bollmann
Gubener Str. 40 15 230 Frankfurt
Tel: 0335 38 71 243
Kom: 608 016 151
Fax: 0335 38 71 244
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizacja spotkania możliwa jest dzięki projektowi Acecss realizowanemu dzięki wsparciu ze środków Eurpejskiego Funduszu Społecznego oraz Państwa Związkowego Brandenburgia.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.