Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
 Nie będzie ponownego protestu rolników w Świecku

Nie będzie ponownego protestu rolników w Świecku. Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp podtrzymał decyzję wydaną przez burmistrza Słubic i oddalił skargę złożoną przez organizatora protestu, czyli Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Rolnicy planowali zorganizować zgromadzenie publiczne w rejonie byłego przejścia granicznego w Świecku w terminie od 19 kwietnia od godz. 13.00 do 10 czerwca do godz. 24.00. Złożyli w tej sprawie zawiadomienie do Urzędu Miejskiego w Słubicach.

15 kwietnia burmistrz wydał decyzję zakazującą zgromadzenia (ZOBACZ). Rolnicy zlożyli więc odwołanie.

O szczegóły sprawy pytaliśmy jeszcze w środę rzecznika protestujących rolników Romana Waszczyka. Dziś przekazał nam, że sąd odrzucił ich zażalenie i podtrzymał zakaz wydany przez burmistrza. Informację tę potwierdził także Urząd Miejski w Słubicach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Arek Mat 2024-04-20 06:27
Czyli jak teraz można zakazać a wcześniej nie dało rady :-x
#2 germanik2753 2024-04-20 07:01
Ano zbliżają się WYBORY wtedy w trymiga chodniczek naprawimy mimo wielu lat zgłaszania problemu i obiecujemy, obiecujemy, obiecujemy...jak to teraz będzie dobrze i wspaniale.!!! :lol: Bo tak to na co dzień wystarczy pokazywać uśmiechniętą, i czasami zatroskaną, facjatkę

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.