Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
#SłubiceCzysteMiasto - wspólna inicjatywa zarządców nieruchomości

#SłubiceCzysteMiasto to nowa inicjatywa zarządców nieruchomości ze Słubic. 16 kwietnia odbyły się pierwsze, wspólne konsultacje w tej sprawie. Pomysłodawcą akcji jest Mariusz Dubacki, świeżo wybrany radny, który od wielu lat zawodowo zajmuje się właśnie zarządzaniem nieruchomościami.

- Na moje zaproszenie odbyły się konsultacje słubickich zarządców nieruchomości na temat utrzymania porządku w mieście – przekazał naszej redakcji M. Dubacki. Oprócz niego w akcję zaangażowani są (lub popierają ją): Bartosz Lutycz, Wojciech Słomka, Ariel Pawelczyk, Erleta Rapita oraz Urszula Wilczyńska.

- Wychodzimy ze wspólną inicjatywą, aby razem z burmistrzem, radnymi i urzędnikami miejskimi, rozwiązać problem braku dostatecznego porządku w Słubicach – podkreśla nasz rozmówca.

Wspólnie przygotowali trzy postulaty.

  1. Razem z urzędnikami zinwentaryzować wszystkie chodniki w mieście, określić potrzeby i częstotliwość sprzątania poszczególnych obszarów miasta, ustalić opłaty i wspólnie zlecić sprzątanie chodników jednej firmie.
  2. Wyegzekwować od GDDKiA i Wód Polskich obowiązek utrzymania w czystości dwupasmówki oraz wału.
  3. Straż Miejska powinna karać mandatami osoby zaśmiecające tereny wokół wiat śmietnikowych oraz osoby, które nie stosują się do obowiązku segregacji śmieci.

To jednak nie wszystko. Zarządcy zapowiadają, że zaproponują władzom Słubic, aby powstał plan remontów podwórek, aby przez najbliższe 5 lat systematycznie polepszać ich infrastrukturę.

M. Dubacki zapewnia, że to będzie jego pierwsza interpelacja jako radnego w nadchodzącej kadencji Rady Miejskiej w Słubicach.

Doniesienia na temat akcji można śledzić pod hashtagiem #SłubiceCzysteMiasto.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2024-04-19 02:44
"Straż Miejska powinna karać mandatami osoby....które nie stosują się do obowiązku segregacji śmieci." - ojej i może jeszcze wieszanie fotografii takich osób na Placu Bohaterów?

Tu jest dobry artykuł eksperta na temat segregacji i ile ona jest warta: next.gazeta.pl/next/7,151003,27064667,segregowanie-smieci-to-hipokryzja-czy-to-zmieszamy-czy-nie.html

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.