Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
34-letni Niemiec przewoził kokainę i sfałszowane dokumenty

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali obywatela Niemiec, który przewoził przy sobie kokainę oraz podrobione blankiety prawa jazdy. Mężczyzna był wcześniej notowany za posiadanie narkotyków.

Do zdarzenia doszło 21 lutego w rejonie autostrady A2. Polsko-niemiecki patrol ze Świecka zatrzymał do kontroli drogowej autokar relacji Berlin-Gdańsk. W środku sprawdzili m.in. 34-letniego obywatela Niemiec.

- Kontrola wykazała, że mężczyzna był już wcześniej notowany za posiadanie narkotyków, dlatego mundurowi postanowili sprawdzić, czy pasażer autokaru posiada przy sobie zabronione substancje lub środki odurzające. Wykorzystali do tego psa służbowego – opowiada Paweł Biskupik, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Przy cudzoziemcu znaleziono dwa woreczki kokainy o wadze około 1 grama. Ponadto miał przy sobie podrobione niemieckie i tureckie blankiety prawa jazdy, wszystkie zawierające na fotografiach wizerunek kontrolowanego mężczyzny. Z oświadczenia obywatela Niemiec wynikało, że podrobione dokumenty kupił w Turcji za kwotę 50 euro, natomiast znalezioną przy nim kokainę nabył za 100 euro od nieznanej mu osoby w Berlinie.

Obywatela Niemiec zatrzymano i przedstawiono zarzuty przywozu, przewozu, środków odurzających lub substancji psychotropowych oraz czynienia przygotowań do użycia za autentyczne podrobionych dokumentów.

- Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze grzywny w wysokości tysiąca złotych na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym i pomocy penitencjarnej oraz łącznej karze 3 miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na okres 1 roku – poinformował rzecznik SG.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez SG.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.