Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W Cybince powstanie Przychodnia Lekarza Rodzinnego

Starostwo Powiatowe w Słubicach poinformowało, że w Cybince powstanie Przychodnia Lekarza Rodzinnego. Powiat słubicki zawarł w tej sprawie porozumienie z gminą Cybinka.

Przychodnia ma powstać w budynku przy ulicy Lwowskiej 7, w którym mieści się również siedziba Dziennego Domu Pobytu „Zielona Przystań”. Przychodnia będzie podlegać pod Szpital im. prof. Zbigniewa Religii w Słubicach.

Stosowna umowa została zawarta 1 grudnia w obecności przedstawicieli obu samorządów i władz szpitala. Podpisy na dokumencie złożyli starosta Leszek Bajon i burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk.

W ramach porozumienia gmina Cybinka przeznaczy na stworzenie przychodni 150 tys. zł.  Jak zapewnia rzecznik prasowy powiatu Wojciech Obremski, niebawem ruszą prace remontowe kondygnacji, na której będzie znajdowała się przychodnia.

Co w niej się znajdzie? - Gabinety dla lekarzy, gabinet zabiegowy, poczekalnia, pomieszczenie sanitarne, punkt rejestracji i miejsce do przechowywania dokumentacji medycznej – wylicza W. Obremski.

Nasz rozmówca wyjaśnił także, jak będzie działać przychodnia w Cybince. - Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie przyjmował co najmniej trzy razy w tygodniu (w tym co najmniej jeden dzień w tygodniu do dyspozycji będzie pediatra). Ponadto przez pięć dni tygodniowo świadczeń będzie udzielała pielęgniarka POZ oraz położna, według potrzeb. Będzie też punkt szczepień, nie zabraknie punktu poboru materiału do badań – tłumaczy rzecznik.

Przychodnia lekarska w Cybince ma być gotowa na przyjęcie pierwszych pacjentów jesienią 2024 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.