Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Burmistrz Słubic zapowiada, że droga będzie gotowa w lutym 2024 roku

Gmina Słubice poinformowała, że ruszyły prace przy budowie drogi łączącej ul. Sportową w Słubicach z Drzecinem. To kolejny etap szerszej inwestycji, której pierwszym krokiem było przedłużenie asfaltowego odcinka ul. Szkolnej w Kunowicach.

Szerzej o planach gminy Słubice, dotyczących połączenia Kunowic, Drzecina i Słubic drogą asfaltową (oraz prowadzącą obok niej ścieżką rowerową), pisaliśmy we wrześniu 2022 roku - KLIKNIJ.

Dzisiaj gmina przekazała, że ruszyły roboty budowlane na pierwszych 750 metrach drogi od ul. Sportowej w kierunku Drzecina. - W ramach tej inwestycji do użytku mieszkańców zostanie oddana droga gminna mierząca 3 km oraz tej samej długości trasa rowerowa – czytamy w komunikacie.

Istniejąca do tej pory nawierzchnia została już rozebrana, powstały koryta pod jezdnię i drogę rowerową, przeprowadzona została także korekta drzew. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem konstrukcji drogi i podbudowy trasy z kruszywa.

Wg zapowiedzi władz gminy, droga ma być gotowa w lutym 2024 roku. Całkowity koszy inwestycji wynosi 7,4 mln zł, z czego 4,75 mln pochodzi ze środków rządowego funduszu Polski Ład.

Poniżej mapka udostępniona przez Urząd Miejski w Słubicach. Niebieskim kolorem zaznaczono odcinki nowej drogi (ul. Szkolna jest już zbudowana).

mapka drogi

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Rob 2023-11-16 14:24
Super news :-) Nareszcie doczekamy się drogi rowerowej do Drzecina.
#2 bohusz 2023-11-22 21:36
Wielokrotnie jeździłem tamtędy do drzecina i do starych Biskupic, Po cholerę wszystko betonować.
#3 Lechita 2023-11-28 23:19
@bohusz - Bo takie są potrzeby tego transportowego i zakorkowanego miasta?
#4 Stomatologia-Słubice 2023-11-29 20:51
Jakie potrzeby? Można jechać rowerem to po co betonować ? Żeby też można jechać rowerem?
#5 Lechita 2023-11-29 22:00
Droga jest przede wszystkim budowana dla samochodów, a właśnie dróg okrężnych Słubic potrzebują. Ścieżki rowerowe o asfaltowej nawierzchni chyba też są potrzebne, skoro sporo osób jeździ jezdnią przy ulicy Rzepińskiej, zamiast drogą rowerową z polbruku obok, która jest w kiepskim stanie.
#6 Stomatologia-Słubice 2023-11-30 14:52
ludzie to najchętniej wszystko by zaasfaltowali i wybetonowali i jeszcze krzyczeli że drzewa nie rosnąna spacer do lasu albo rowerem to już się nie wybierzesz bo nie będzie gdzie. Jedyne miejsce gdzie ze Słubic można było na piechotę wejść do lasu
#7 Lechita 2023-12-01 09:25
Dociera do Ciebie, że Słubice takich dróg potrzebują? Chcesz do lasu to jedź do niego, masz wokół Słubic puszczę rzepińską, możesz się wybrać do Zielonego Boru czy Sułówka i masz las kilka kilometrów od Słubic, jaki problem masz?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.