Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Uchodźcy z Syrii

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali w naszym kraju. Migranci wpadli w ręce pograniczników, gdy pieszo zmierzali w kierunku granicy z Niemcami.

Sytuacja miała miejsce 22 września w Kostrzynie nad Odrą. Na jednej z ulic prowadzącej do mostu patrol straży granicznej zatrzymał do kontroli czterech cudzoziemców w wieku od 18 do 27 lat. Mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość.

- Z oświadczeń cudzoziemców wynikało, że są obywatelami Syrii, a do Unii Europejskiej wjechali przez Słowację, skąd dotarli do Polski z zamiarem przedostania się do Niemiec. Sprawdzenia dokonane przez funkcjonariuszy SG potwierdziły, że Syryjczycy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce – poinformował rzecznik lubuskiej SG Paweł Biskupik.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na rok oraz dwa lata próby.

Dodatkowo wobec wszystkich wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju, Syryjczycy zostali objęci dozorem straży granicznej.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.