Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
sor słubice

Starostwo Powiatowe w Słubicach poinformowało o kolejnym dofinansowaniu jakie otrzymał Szpital im. Prof. Z. Religi. Tym razem to kwota ponad 11 mln. Środki pochodzą z Funduszu Medycznego i zostaną przeznaczone na wsparcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Wniosek złożony został w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministra Zdrowia na wsparcie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w ramach subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych. Dofinansowanie wynosi dokładnie 11 025 645,00 zł.

- Ta kolosalna wręcz kwota z powodzeniem pozwoli na podniesienie jakości opieki medycznej i skrócenie czasu oczekiwania pacjentów na pomoc w słubickim SOR-ze – informuje starostwo.

Na co konkretnie przeznaczone zostaną te niemałe środki? - Przede wszystkim na gruntowną modernizację pracowni, które służą diagnostyce pacjentów, m.in. endoskopowej, rentgenowskiej i tomografii komputerowej - wylicza prezes lecznicy Adam Koniuk.

W ramach projektu zostanie przebudowane i zmodernizowane laboratorium szpitalne, które znajduje się w starej części budynku. Mają być wykonane nowe ciągi piesze, poczekalnie i toalety dla pacjentów, wszystko z uwzględnieniem rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami.

Co ważne , dzięki modernizacji zwiększy się powierzchnia użytkowa wspomnianych pracowni i laboratorium – z niespełna 300 m2 do aż 720 m2.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.