Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
4. Marsz równości w Słubicach i Frankfurcie

2 września, czwarty rok z rzędu, ulicami Słubic i Frankfurtu przeszedł marsz równości. Uczestnicy wyrazili w ten sposób solidarność i wsparcie dla społeczności LGBTQIA.

Organizatorem wydarzenia była grupa Słubice-Frankfurt-PRIDE. - Poprzez organizację marszu chcieliśmy zwrócić uwagę na trudności związane z sytuacją prawną i społeczną osób queer w Niemczech, Polsce i innych krajach oraz poruszyć kwestię ich widoczności w naszym dwumieście – tłumaczą przedstawiciele grupy.

Tradycyjnie już uczestnicy marszu spotkali się na placu Bohaterów w Słubicach i równo w południe ruszyli – zabezpieczani przez liczne siły policji - w stronę mostu granicznego na Odrze. Meta marszu była przy kampusie Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie.

W trakcie wydarzenia nie zabrakło przemów i występów artystycznych. Każda chętna osoba mogła też podzielić się swoim doświadczeniem i zabrać głos.

Demonstrujący domagali się od władz Frankfurtu i Słubic, aby poprzez podjęcie wspólnej uchwały ogłosili oba miasta miejscem bezpiecznym dla wszystkich. Były też głosy sprzeciwiające się uchwalaniu „stref wolnych od LGBT” oraz określaniu członków tej społeczności mianem ideologii.

Poniżej nasza fotorelacja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.