Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
karetka

Dobre wieści ze słubickiego szpitala. Placówka otrzymała 600 tysięcy złotych z budżetu państwa na zakup nowej karetki z nowoczesnym wyposażeniem. To forma nagrody za wcześniejsze wsparcie walczącej Ukrainy.

Jak udało się pozyskać dofinansowanie? - Otóż decyzją ministra zdrowia ci, którzy przekazali swoje karetki walczącej Ukrainie, otrzymali po 600 tysięcy złotych na zakup nowej - tłumaczy Wojciech Obremski, rzecznik prasowy powiatu słubickiego. - A że jeden z ambulansów, będący dotychczas na stanie słubickiej lecznicy, trafił jeszcze w czerwcu za wschodnią granicę, dotacja popłynęła także do powiatu słubickiego – dodaje.

24 sierpnia prezes szpitala Adam Koniuk oraz starosta słubicki Leszek Bajon otrzymali z rąk wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka oficjalne pismo w tej sprawie. Teraz przyszedł czas na załatwienie niezbędnych formalności.

Jak deklaruje starosta, już niebawem ruszy przetarg na zakup karetki, tak aby pojazd, wraz z wyposażeniem, pojawił się w Słubicach jeszcze w tym roku.

Oprócz karetki słubicki szpital ma dostać także urządzenie do kompresji klatki piersiowej oraz przenośny respirator, do stosowania m.in. w ambulansach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.