Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ścieżka rowerowa

Ścieżka rowerowa prowadząca wzdłuż ul. Rzepińskiej jest w złym stanie technicznym, który utrudnia jej normalne użytkowanie. Dlatego gmina Słubice planuje remont. W tym celu złożyła wniosek o dofinansowanie z Polskiego Ładu.

 - Wielu mieszkańców i turystów korzysta od lat ze ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Rzepińskiej. W niektórych miejscach jest ona już w kiepskim stanie dlatego gmina stara się o pieniądze na przebudowę – informuje gmina.

Chodzi o kilometrowy odcinek ścieżki i chodnika od skrzyżowania z ul. Folwarczną do skrzyżowania Rzepińskiej ze Sportową. Jak zapowiada gmina, to to byłby pierwszy etap szerszej przebudowy.

Został już złożony wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina stara się o dofinansowanie w kwocie 1,9 mln zł, co stanowi 95 proc. kosztów.

- W ramach tej inwestycji chcielibyśmy wykonać nową podbudowę oraz nawierzchnię, zamontować przy ścieżce stację naprawy rowerów, nowe ławki i śmietniki – zapowiada gmina Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Rob 2023-08-29 08:13
Bardzo dobry pomysł :-) A co z drogą między ulicą Sportową a ranczem w Drzecinie ??
#2 Dr. Sommer 2023-08-29 09:12
Stacja naprawy rowerów to TERAZ tam jest potrzebna. Przy dobrej ścieżce może nie być.
Ogólnie to urzędowy decydent w tym temacie powinien mieć nakaz jeżdżenia rowerem po tym mieście, aby poczuć, ile się trzeba naskakać, schodzić z roweru, łamać przepisy, aby w miarę bezpiecznie dostać się z A do B.
#3 jkn51 2023-08-30 09:19
No nareszcie. Mam nadzieją , że to nie będzie nawierzchnia z polbruku tylko asfalt. Przy okazji . Czy ścieżka wybudowana na wale od Nowego
Lubusza w kierunku Kostrzyna jest jeszcze na gwarancji ? Bo jej stan jest miejscami TRAGICZNY. Nawierzchnia popękana w wielu miejscach. Czy tam w ogóle jakaś podbudowa była robiona ??? ktoś tą robotę nadzorował i odbierał ? Przecież tam trawa na środku asfaltu wyrasta !!! Jaka tam grubość tego utwardzenia jest ?? Może odkrywki zrobić i wykonawcę zmusić do usunięcia ewidentnych wad ??? Szanowna redakcja mogła by coś w tej sprawie ustalić w Urzędzie gminy ?
#4 Rob 2023-08-31 11:19
Podobnie jest ze ścieżką rowerową na wale od Słubic do Nowego Lubusza. Też już wymaga naprawy w wielu miejscach.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.