Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

Policja zatrzymała mężczyznę, którzy od pewnego czasu okradał pojazdy zatrzymujące się na tzw. Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradzie A2 wokół Słubic. Złodziejowi grozi do 10 lat więzienia.

- W ostatnim czasie na terenie parkingów MOP odnotowano zwiększoną ilość kradzieży z włamaniem do pojazdów. W związku z powtarzającymi się zdarzeniami, wskazane miejsca były objęte szczególnym nadzorem przez słubickich policjantów – opowiada Agnieszka Kaczmarek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

28 kwietnia policja otrzymała kolejne takie zgłoszenie. Z wnętrza pojazdu ukradziono pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Poszkodowany oszacował stratę na 53 tys. zł.

Kryminalni ustalili, że sprawca przebywa we… Wrocławiu. We współpracy z tamtejszą policją udało się namierzyć 43-letniego złodzieja. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia. W miejscu zamieszkania mężczyzny znaleziono sporo „fantów” - duże ilości biżuterii, sprzętu elektronicznego oraz gotówki w obcej walucie.

- Policjanci prowadzą dalsze czynności oraz ustalenia czy ujawnione rzeczy pochodzą z przestępstw na terenie Polski – tłumaczy A. Kaczmarek.

15 maja słubicki sąd wydał decyzję o aresztowaniu mężczyzny. Za kratkami spędzi trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.