Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Powiat słubicki

13 marca sześcioro radnych złożyło wniosek o odwołanie starosty słubickiego Leszka Bajona. - Nie ma naszej zgody na obrażanie mieszkańców i na kompromitację sprawowanej funkcji i urzędu – czytamy w uzasadnieniu. Lista zarzutów jest długa.

Skan pisma pojawił się dzisiaj na stronie facebookowej „Radni dla mieszkańców”, trafił też do naszej redakcji. Prezentujemy go poniżej.

Pod dokumentem adresowanym do przewodniczącego Rady Powiatu Słubickiego Wiesława Kołoszy podpisało się sześć osób: Krystyna Skubisz, Danuta Sawicka, Jacek Chmurzyński, Andrzej Karpezo, Ariel Pawelczyk oraz Jan Krzysztof Hańbicki.

wniosek0

wniosek1

wniosek2

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Bogdano 2023-03-14 11:34
Nazwiska tych radnych są znane w Słubicach. Są oni członkami lub sympatykami PiS. Czyżby chodziło im o przejęcie władzy i narzucenie społeczeństwu myślenia według PiS oraz walki o głosy wyborców w wyborach w 2024 roku? Piszą m.in. o tzw. żołnierzach wyklętych, którzy są dla nich bohaterami, pomijając jednocześnie ich zbrodnie na ludności cywilnej. Każdy, kto ma inne zdanie, nie jest dla nich prawdziwym Polakiem i prawdziwym patriotą. Piszą o uczniach uczestniczących w uroczystości patriotycznej w Rzepinie. Nasuwa się tutaj pytanie, czy ci uczniowie byli tam z własnej woli, czy z polecenia Burmistrza Rzepina lub z polecenia nauczycieli? Zwłaszcza nauczycieli z klas mundurowych, gdzie rozpoczyna się tam tzw. pranie mózgów. Jeżeli byli tam z polecenia nauczycieli, to przypomina mi się PRL, gdzie w uroczystościach patriotycznych tamtego systemu musieli uczestniczyć uczniowie wszystkich szkół w danej miejscowości. Radni ci piszą również, że wydarzenia w Rzepinie doprowadziły do utraty zaufania mieszkańców powiatu słubickiego i mieszkańców Gminy Rzepin. Dlaczego piszą tak ogólnikowo? Czyżby chodziło o tzw. poklask? Powinni napisać, że wydarzenia w Rzepinie doprowadziły do utraty zaufania części mieszkańców powiatu słubickiego i części mieszkańców Gminy Rzepin. Na zakończenie uważam, że Starosta Słubicki powinien odpowiedzieć na zarzuty stawiane we wniosku i udzielić klarownej odpowiedzi, aby ci prawicowi radni nie mieli możliwości stawiania kolejnych zarzutów.
#2 Rob 2023-03-15 10:36
Szanowne Panie radne i Szanowni Panowie radni podpisani pod wnioskiem, czy musicie ten Wasz pisowski zamęt wprowadzać również na nasz mały lokalny region. Mamy dość chaosu i zamętu, jaki funduje nam codziennie pisowski rząd w Warszawie.
Nie chcemy tego w naszym mieście i w naszej gminie.
#3 Dr. Sommer 2023-03-15 15:30
Przypomniała mi się legendarna brutalna walka o krzesło Łuczyński/Jabłoński, gdzie nawet karetka pogotowia musiała przyjechać po rannych.
Może teraz też ktoś zamieszka w biurze i będą ździerać człowieka z fotela.
Kupię na wszelki wypadek torebkę popcornu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.