Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dyplomy Europejskie

Rząd Brandenburgii docenił kolejnych słubiczan za ich działalność na pograniczu polsko-niemieckim. Dyplom Europejski otrzymało czworo pracowników Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji. Wręczono także zaległe wyróżnienia za poprzedni rok. 

Uroczystość odbyła się 7 października w Poczdamie. Z rąk Minister ds. Europy i Finansów Katrin Lange wyróżnienia odebrali: Natalia Majchrzak, dr Magdalena Brzeskot, Marta Rusek i dr Marcin Krzymuski. Zostało ono przyznane za prowadzenie infolinii "Corona Hotline", która od kwietnia 2020 roku przekazuje mieszkańcom naszego regionu informacje o obostrzeniach obowiązujących po obu stronach granicy. 

Właśnie z powodu pandemii Dyplomów Europejskich nie można było wręczyć w 2020 roku, dlatego we wczorajszej uroczystości wzięli udział laureaci tych wyróżnień za rok poprzedni. Byli wśród nich: Maria Jaworska, dyrektorka Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach i Torsten Kleefeld, dyrektor Gimnazjum Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą. Oboje swoimi staraniami doprowadzili do tego, że młodzież ucząca się we Frankfurcie mogła kontynuować naukę mimo zamknięcia granicy.

Nagrodę za 2020 rok otrzymali również Prokurator Rejonowy w Słubicach Małgorzata Fila oraz stowarzyszenie transVOCALE e.V., które reprezentował m.in. Tomasz Stefański.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.