Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Śmieci

W poniedziałek pisaliśmy o rosnącej górze śmieci w rejonie ul. Paderewskiego. Nasza czytelniczka prosiła o pomoc. Dziś gmina poinformowała, że śmieci zostały uprzątnięte. Przy okazji wystosowała apel do śmiecących osób. 

Przypomnijmy chodziło o rosnąca górę śmieci na skrzyżowaniu ulic Łokietka i Sienkiewcza, w miejscu, gdzie kiedyś stał kontener. Choć spółdzielnia mieszkaniowa przeniosła go w inne miejsce, to śmieci nadal są tam podrzucane (ZOBACZ).

Po nagłośnieniu sprawy przez portal Słubice24 gmina Słubice szybko zareagowała i śmieci zostały uprzątnięte. Przy okazji na jej stronie znalazł się apel, w którym urzędnicy zwracają uwagę na przyczynę takiej sytuacji. Poniżej prezentujemy go w całości.

Tych śmieci nikt nam z zewnątrz nie podrzucił. Te śmieci zostawili sami mieszkańcy.  Na zlecenie gminy teren, przy skrzyżowaniu ul. Łokietka i Sienkiewicza, został już posprzątamy, ale to dzikie wysypisko nigdy nie powinno powstać. Przecież spółdzielnia mieszkaniowa nie zlikwidowała pojemników na odpady komunalne na tym osiedlu, a jedynie przeniosła je w inne miejsce, bo wybudowała wiaty śmietnikowe. Mieszkańcy tej okolicy dobrze o tym wiedzą. Niektórzy to jednak ignorują zostawiając śmieci w miejscu, gdzie kiedyś stały pojemniki. Mówi się, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. W tym wypadku to brzydkie przyzwyczajenie niektórych osób, przez które otacza nas brud. Reagujmy więc widząc, że ktoś zostawia worki ze śmieciami w tym miejscu. Pojemników już tu nie będzie!

Czy śmieci znowu się pojawią w tamtym miejscu? Będziemy sprawie się przyglądać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.