Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Posłowie Platformy Obywatelskiej

Na przestrzeni ostatnich lat wielu lubuskich posłów zapowiadało wsparcie w sprawie tak potrzebnej obwodnicy. Niestety, nie przynosiło to oczekiwanych przez mieszkańców efektów. Tym razem z obietnicą pomocy przyjechali parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. I zadeklarowali złożenie interpelacji w tej sprawie.

17 czerwca w Słubicach pojawili się posłowie: Piotr Borys, Krzysztof Gadowski i Tomasz Nowak. Wizyta była częścią akcji „Kierunek przyszłość”, w ramach której politycy Koalicji Obywatelskiej odwiedzają różne miejscowości w całej Polsce. W Słubicach spotkali się m.in. ze starostą Leszkiem Bajonem, który zainteresował ich problemami komunikacyjnymi z jakimi od dawna borykają się nasze miasto i okoliczne wioski.

Tematem numer jeden rozmów była obwodnica Słubic. - W tej sprawie musimy użyć siły burmistrza, starosty, marszałka, wojewody, posłów i rządu. Myślę, że to jest jedyny sposób, byśmy ruszyli wszystkich w tym kraju, żeby nasza obwodnicę wybudować, a przynajmniej zacząć pod nią tworzyć podwaliny - mówił L. Bajon.

- Dołączymy się do tego, aby przygotować koncepcją budowy obwodnicy, być może z nowym przejściem i nowym mostem. Nie może być tak, że z powodu korków cierpią mieszkańcy i cierpi rozwój tego miasta - mówił P. Borys. Zapowiedział, że sprawę obwodnicy będą wspierać na forum polskiego parlamentu. W jaki konkretny sposób?

Drugi z posłów, T. Nowak, przekazał, że na początek przygotują interpelację w sprawie obwodnicy Słubic, która zostanie złożona w imieniu całego klubu Koalicji Obywatelskiej. Zaznaczył, że wynikiem każdego spotkania w poszczególnych miejscowościach jest interwencja w ważnej dla lokalnej społeczności sprawie. - Interwencja, aby była skuteczna, musi mieć efekt skali. A efektem skali będzie chociażby złożenie interpelacji – podkreślał.

Czy obietnice posłów pomogą? Wszak podobnych deklaracji mieszkańcy słyszeli już wiele w przeciągu ostatnich lat. - Myślę, że wspólnymi siłami będziemy w stanie wstrząsnąć wszystkimi urzędnikami, żeby udrożnić Słubice pod względem komunikacyjnym – podsumował L. Bajon.

Poniżej nagranie z konferencji prasowej z udziałem posłów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 wolanin 2021-06-17 20:56
hahaha, zapytajcie swojego partyjnego kolegi Marcina Jabłońskiego dlaczego obwodnica która miała przechodzić obok jego domu do tej pory nie powstała?

przypomnę wszystkim mieszkańcom ulicy Obozowej i sąsiednich, a także zielonch wzgórz, że plany obwodnicy były znane ZANIM tam zaczęliście kupowac działki po okazyjnych cenach, niskich dlatego właśnie, że tam miała miec obwodnica

a potem wielkie zdziwienie i protesty, że nie chcemy obwodnicy, trzeba sprawdzać najpierw co ma być budowane, a kupować w ciemno, to samo w Kunowicach ci co się skarżą na smrodek, trzeba było jeszcze bliżej wysypiska działkę kupić, która tam jest od wielu lat
#2 Slub22 2021-06-18 16:21
Ci, tj. Unia wolności a później Platforma, co od 2000 rok robili wszystko by obwodnicy Słubic, będącej w planie miejscowym , nie było. Raptem chcą robić "podwaliny obwodnicy". Obłudnicy i nic więcej. Tylko mieszkańcy Ośna lubuskiego byli skuteczni. Niech nasi samorządowcy od nich się uczą. Jaki powiat taka skuteczność.
#3 Zafiras 2021-06-23 02:42
8 lat przy sferach żąda, kolejne lata w opozycji. Nie machneli nawet "ogonem" by cokolwiek zrobić w kierunku obwodnicy. A teraz wielcy budowniczowie się znaleźli. Pewnie jak zwykle nic niezdziałają ale tak się lansują bo ktoś im coś obiecał, czy dla przypomnienia elektoratu że oni jeszcze są i niejedno by mogli zrobić. Żałosne.
#4 damcio 2021-06-24 08:22
a po kiego grzyba obwodnica takiej mieścinki
przecież jak zamykają most na kilka dni to miasteczko umiera śmiercią naturalną

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.