Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podpisanie umowy

Pół miliona złotych otrzyma szpital w Słubicach na zakup potrzebnego sprzętu. Dotacja pochodzi z budżetu samorządu woj. lubuskiego. 16 czerwca umowę w tej sprawie podpisali starosta słubickiego Leszek Bajon i marszałek Elżbieta Polak. 

Pieniądze pochodzą z funduszu na inicjatywy samorządowe. O ich przyznanie, na cele ochrony zdrowia, wnioskowała do sejmiku województwa Lubuska Rada Samorządowa, na co radni wyrazili zgodę. Chodzi o 6 mln zł, które zostały równo podzielone między 12 powiatów, wśród nich jest także słubicki samorząd.

16 czerwca do Słubic przyjechała marszałek E. Polak, aby podpisać umowę na dofinansowanie. Towarzyszył jej członek zarządu województwa Marcin Jabłoński. Powiat słubicki, który jest właścicielem szpitala, reprezentowali starosta Leszek Bajon oraz wicestarosta Robert Włodek.

- Sejmik przyjął już uchwałę w sprawie przyznania dotacji i dzisiaj możemy podpisać umowę. Bardzo się cieszę, że z tych pieniędzy szpital będzie mógł zakupić specjalne urządzenia - mówiła E. Polak. O jakie urządzenie konkretnie chodzi? – Środki zostaną przeznaczone na zakup śródoperacyjnego aparatu rentgenowskiego z ramieniem C – wyjaśnia Wojciech Obremski, pełniący funkcję rzecznika starostwa i szpitala.

Radości z przekazanych pieniędzy nie krył L. Bajon. - Każda nasza prośba do zarządu województwa jest przyjmowana ze zrozumieniem. Niedawno otrzymaliśmy wsparcie na nową pracownię RTG. Otrzymaliśmy też środki na budowę sali przy ogólniaku. Serdecznie za to dziękuje w imieniu mieszkańców – mówił starosta.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla szpitala. M. Jabłoński zapowiedział, że wkrótce słubicka lecznica przejdzie termomodernizację. -  Słubicki szpital przygotował dobry wniosek w zakresie termomodernizacji. Kończą się prace związane z audytem energetycznym. Mam nadzieję, że już niedługo podpiszemy umowę, co pozwoli zmienić wizerunek lecznicy – powiedział na spotkaniu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Wiesław 2021-06-17 18:48
Ja chciałem tylko zaznaczyć, że ani pani Polak, ani pan Jabłoński żadnych swoich pieniędzy nie rozdają. To są pieniądze podatników i my sami fundujemy zakup tego sprzętu. Oni zarządzają tymi pieniądzmi w naszym imieniu. I są przez nas utrzymywani. Dziękuję za uwagę.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.