Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Monitoring

Na stronie Słubice24 wiele razy pisaliśmy o aktach wandalizmu na terenie Słubic. Problemowi przyglądają się również władze miasta i policja. Burmistrz zapowiada: potrzeba więcej kamer, najlepiej wspomaganych przez grupę interwencyjną.

Walające się śmieci, pomazany sprayem budynek, zniszczone nasadzenia... O takich sprawach pisaliśmy niestety wielokrotnie, pokazując zdjęcia nadesłane przez czytelników.

Czy w Słubicach w ostatnim czasie jest więcej aktów wandalizmu? Jak temu zaradzić? Nad tym zastanawiali się uczestnicy spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miejskim w Słubicach.

Burmistrz Mariusz Olejniczak rozmawiał z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Słubicach i firmy ochroniarskiej Piast Patrol.

- Gmina realizuje sporo inwestycji mających na celu uatrakcyjnienie naszego miasta. Niestety nowe lampy, nasadzenia i inne obiekty małej architektury są często niszczone przez wandali - mówi M. Olejniczak.

Burmistrz uważa, że aby móc sprawnie chronić mienie publiczne i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, musi zostać rozbudowany istniejący system monitoringu. Docelowo powinien on być wspomagany przez grupę interwencyjną.

Obecnie system monitoringu w Słubicach składa się z 18 kamer. Ich lokalizację znaleźć można TUTAJ.

Gdzie i kiedy miałyby pojawić się kolejne kamery? Tego na razie jeszcze nie określono. Jak uważacie, w których miejscach szczególnie by się przydały? Dajcie znać w komentarzach.

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 nowy21.09 2021-05-31 16:26
Jedną można by było na osiedlu Zielone Wzgórza na głównej wtedy policja może by się zainteresowała tym co tam się dzieje wieczorami i dni wolne zwłaszcza ciepłe dni .
#2 Wiesław 2021-06-01 11:48
Takich miejsc jest co najmniej kilkanaście.

Podpowiadam:
- wiata Nowy Lubusz
- wały w kilku miejscach
- port przy Warszawiance
- świetlica Kunowice
- Zielone Wzgórza
- wszystkie wiaty śmietnikowe

Co do ostatniego to proponuję niech każda wspólnota zapłaci za 1 kamerę, a gmina podłączy do systemu. Będzie sprawiedliwie.

Mamy takie społeczeństwo jakie mamy. Nic się nie uchowa, trzeba pilnować.
#3 yon 2021-06-01 12:46
Zaczyna się. Pod pozorem zapewniania bezpieczeństwa wprowadza się coraz pełniejszą inwigilaqcję wszystkich , w nadziei, że uda się oskubać z kasy jak najwięcej osób, które staną w miejscu watpliym co do zgodności z obowiązującym prawem , czy wyłapywaniem tych, którzy sobie wypili kilka głebszych i moga zostać skasowani. Widać władza nadal hołduje skutecznym , komunistycznym metodom i wartościom . A może by się wziąc do roboty i zapewnić skuteczne pilnowanie porządku prawnego przez przeznaczone do tego słuzby ? Nawet z kamerami na ramieniu...
#4 Dr. Sommer 2021-06-04 09:36
Proponuję mobilne kamery na dronach, które będą krążyć nad każdym, który ma tak dziwnie wiszące gacie i kaptur.
#5 Indiana 2021-06-10 18:38
Kontrola najwyższą formą zaufania.

A gdzie nasza prywatność zagwarantowana konstytucyjnie.
Kamery nie zapobiegną aktom wandalizmu tak jak istnienie policji nie zapobiega popełnianiu przestępstw.
Zaufanie do obywateli też musi być i każdy chce oddychać i mieć swoją prywatną przestrzeń a nie spacerować w cieniu kamer. Zakończyła się wycinka drzew ( w tym kilka przypadkowo :) - oczywiście co by kamery miały większe spektrum działania) i zaczyna się sadzenie kamer.
Po drugie młodzież też musi przejść swoje : wypić po kryjomu piwko, zapalić papierosa a nie chować się po lasach bo wszędzie kamery. Słaby pomysł. U naszych zachodnich sąsiadów jakoś z tym problemu nie mają, bo obrońcy praw człowieka jakoś blokują zapędy do kontrolowania wszystkich i wszystkiego.

Władza też nie może robić sobie wszystkiego co jej się żywnie podoba. Żądamy prywatności i zaufania, a jak są akty wandalizmu to niech policja się zabierze do roboty w terenie.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.