Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Łazienka w stylu francuskim

Francja jest jednym z najbardziej charakterystycznych krajów nie tylko w Europie, a nawet i na całym świecie. Wielu ludzi jest zainspirowanych tamtejszym stylem, czyta książki poświęcone Francji, ogląda filmy dokumentalne, a także przegląda magazyny modowe i dotyczące dekorowania domów. Warto wiedzieć bowiem to, że styl francuski nadaje się do urządzenia całego domu, a więc także i łazienki. I ze względu na swoją unikatowość i wyjątkowość, styl francuski świetnie podkreśli zarówno wnętrza niewielkie metrażowo, jak też i te większe.

Jaki jest styl francuski?

Przede wszystkim styl francuski to umiejętne zestawianie starego z nowym. We Francji bardzo wiele osób ma w swoich mieszkaniach bądź domach sporo antyków, które często są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nie oznacza to jednak, że Francuzi poświęcają wygodę dla starodawnej estetyki! Co to, to nie! Styl francuski pozwala łączyć rozwiązania vintage, z rozwiązaniami współczesnymi, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Ponadto, ważną rolę w stylu francuskim pełnią także złocenia oraz symetria, która bardzo dobrze się prezentuje, ale nie odejmuje niczego z wygody. Francuzi uwielbiają także używanie szlachetnych tkanin i materiałów – dzięki czemu całość prezentuje się szykownie i ekstrawagancko. Kolorystyka stylu francuskiego jest jasna – często pastelowa bądź neutralna. Dominują beże, złamane, brudne biele, szarości, terakota w kolorze ecru, a także błękity czy pudrowe róże.

Łazienka w stylu francuskim

Jak zatem zastosować zasady stylu francuskiego do aranżacji takiego pomieszczenia jak łazienka? Przede wszystkim warto sugerować się symetrią – im bardziej symetrycznie urządzone jest dane pomieszczenie, tym większe istnieje prawdopodobieństwo uzyskania autentycznego stylu francuskiego. Dodatkowo warto wiedzieć także o tym, że w stylu francuskim bardzo dobrze widziane jest zastosowanie dużej ilości luster, które pozwolą nie tylko wyraźnie przyglądać się swojemu własnemu odbiciu na co dzień, ale także spotęgują wrażenie przestrzeni w danym pomieszczeniu.

Dobrym sposobem na wykonanie łazienki w stylu francuskim jest także zastosowanie sztukaterii, szczególnie na łączeniach ścian z podłogą i z sufitem. Warto wspomnieć o tym, że w eleganckiej łazience w stylu francuskim może znajdować się prysznic, ale lepiej sprawdzi się mimo wszystko fikuśna wanna. Niemniej jednak przy wyborze miejsca do mycia się, warto kierować się własną wygodą.

Jakich materiałów użyć?

Francja kojarzy się z elegancją i wyjątkową jakością i właśnie ta jakość jest jedną z niezbywalnych cech stylu francuskiego. Przy wyborze materiałów do aranżacji łazienki trzeba zatem kierować się ich jak najwyższą jakością. Na podłogę można wyłożyć antypoślizgowe płytki podłogowe, a z kolei ściany mogą zostać ozdobione farbą, boazerią czy nawet odporną na wilgoć i wodę tapetą. Przy czym należy bezwzględnie pamiętać o zastosowaniu hydroizolacji zarówno na podłodze, jak i na ścianach.

Oprócz tego, w eleganckiej łazience w stylu francuskim mogą znajdować się piękne i ekstrawaganckie bibeloty, mogące przyciągać wzrok. Mowa tutaj przede wszystkim o różnego rodzaju ozdobnych koszyczkach, szkatułkach, wazonach, flakonikach, czy nawet zasłonach mających piękny wzór.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)