Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tomasz Białek

Poszukiwania 13-letniego Huberta ze Słubic zakończone. Chłopiec przebywał w Żarach, gdzie przypadkowo został odnaleziony przez policjanta po służbie. Razem z towarzyszącym mu 16-latkiem próbowali uciekać przed mundurowymi. 

O zaginięciu chłopca pisaliśmy 8 kwietnia (ZOBACZ). Wiadomość udostępniono kilkaset razy, wiele osób przejęło się jego losem. Informacja o zaginionym trafiła także do innych jednostek policji z woj. lubuskiego. To właśnie okazało się pomocne.

13 kwietnia mł. insp. Tomasz Białek, zastępca komendanta policji w Żarach, w czasie wolnym od służby przebywał akurat w jednym z marketów. Zauważył dwóch podejrzenie zachowujących się chłopców. Jeden z nich odpowiadał rysopisowi zaginionego.

- Po wyjściu ze sklepu policjant ruszył za nimi i w międzyczasie wezwał patrol. Młodzi ludzie na widok radiowozu rozdzielili się i zaczęli uciekać, ale po chwili zostali złapani – poinformowała komenda w Żarach.

Po sprawdzeniu danych okazało się, że jeden z chłopców to zaginiony Hubert ze Słubic. Drugi z uciekinierów to 16-latek z powiatu żarskiego, który… też był poszukiwany przez policję do ustalenia miejsca pobytu.

Obaj trafili na komendę, a potem cali i zdrowi zostali przekazani rodzinom.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 damcio 2021-04-15 10:52
ten chłopiec to z tej ekipy od "porwanego autobusu"?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.