Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Recyklomat

Chcieliście kiedyś oddać butelki do recyklomatu, a tam awaria? Być może ktoś przed wami wrzucił do urządzenia odpadek, który nie powinien tam trafić. Gmina Słubice apeluje o to, żeby recyklomaty „karmić” tylko pustymi butelkami po napojach. Inaczej awarie będą się powtarzać.

Dwa recyklomaty stanęły w Słubicach w listopadzie zeszłego roku. To, gdzie się znajdują i jak z nich korzystać, opisywaliśmy TUTAJ.

Jednak okazuje się, że nie wszyscy stosują się do tych zasad. Do recyklomatów coraz częściej trafiają przedmioty, które trafić tam nie powinny. A to powoduje ich awarie.

Zasada jest prosta: urządzenia przyjmują tylko plastikowe opakowania po napojach. Nie należy wrzucać do nich butelek szklanych, takich, które mają resztki płynu, czy plastikowych, ale nie po napojach.

A tymczasem w recyklomatach... - Notorycznie znajdujemy w nich m.in. butelki z resztkami napojów, butelki szklane, ostatnio wyjęliśmy 3 litrową butelkę po oleju...Takie sytuacje doprowadzają do awarii recyklomatów - czytamy na stronie gminy Słubice.

Częste awarie niestety zniechęcają do korzystania z recyklomatów i powodują, że mieszkańcy odchodzą od nich z kwitkiem. Stąd apel władz gminy, aby korzystać z nich zgodnie z przeznaczeniem.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.