Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nasza Chata

Wracamy do tematu długo wyczekiwanej i zapowiadanej przeprowadzki Naszej Chaty z Cybinki do Słubic. Starostwo Powiatowe w Słubicach opublikowało właśnie zdjęcia niedawno wyremontowanych wnętrz. 

O planach przeprowadzki Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Nasza Chata" pisaliśmy w ubiegłym roku (ZOBACZ). Pomysł przenosin wiązał się z przede wszystkim z bliskością szkół, do których uczęszczali podopieczni, oraz większymi możliwościami organizacji wolnego czasu po lekcjach.

Jednak najpierw trzeba było wykonać remont pomieszczeń w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach (budynek internatu byłego Rolniczaka). Ten skończył się niedawno, o czym z dumą poinformowało starostwo, pod który podlega jednostka.

- Remont nie należał do najłatwiejszych, ale warto było! Teraz już tylko pozostało wypełnić te piękne pomieszczenia dziecięcym gwarem. A stanie się to już lada dzień – czytamy na stronie powiatu.

Modernizacja obiektu była możliwa dzięki finansowemu wsparciu z innych instytucji. Samorząd woj. lubuskiego przekazał 250 tys. zł, natomiast Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej 40 tys. zł (ze środków PFRON). Przeniesienie „Naszej Chaty” pozytywnie zaopiniował także wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez starostwo.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.