Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nasza Chata

Nasza Chata coraz bliżej przeprowadzki do Słubic. Po wakacjach ma ruszyć remont. Prawie 300 tys. na dostosowanie byłego internatu Rolniczaka na potrzeby placówki przekazał samorząd województwa lubuskiego i PFRON. 

W maju ubiegłego roku zarząd powiatu słubickiego podjął uchwałę w sprawie przeniesienia Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Nasza Chata z Cybinki do Słubic – a konkretnie, do budynku byłego internatu Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych (obecnie CKZiU). O tych planach pisaliśmy przy okazji relacji z zeszłorocznego wyjazdu wakacyjnego podopiecznych Naszej Chaty (ZOBACZ).

Wtedy zakładano, że „Nasza Chata” przeniesie się do nowych pomieszczeń pod koniec 2019 r. Jednak tak się nie stało. Żeby przeprowadzka była możliwa, konieczny jest remont, dopasowujący budynek byłego internatu do potrzeb podopiecznych placówki.

Kasa na remonty

Na ten cel powiat słubicki otrzymał 250 tys. zł dotacji od samorządu województwa lubuskiego. Kolejnych 40 tys. dofinansowania dostanie od Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, ze środków PFRON-u. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace budowlane i remontowe, związane z dostosowaniem placówki do niezbędnych wymogów.

- Przeniesienie „Naszej Chaty” z Cybinki do Słubic odbędzie się z korzyścią dla wychowanków, którzy będą mogli m.in. korzystać z zajęć prowadzonych w pobliskim Szkolnym Ośrodku Karier - podkreśla starosta Leszek Bajon.

Wojewoda jest „za”

Pozytywną rekomendację dla przeprowadzki wydał również wojewoda lubuski Władysław Dajczak. - Zmiana lokalizacji placówki umożliwi szerszy dostęp do infrastruktury edukacyjnej, kulturalnej, sportowo – rekreacyjnej oraz instytucji ochrony zdrowia. Nowa lokalizacja poprawi również dostępność dla rodzin dzieci umieszczonych w placówce – napisał w swojej opinii.

- Prace remontowe powinny rozpocząć się po wakacjach. Sądzę, że na początku przyszłego roku nasi podopieczni będą mogli zamieszkać w nowej siedzibie – uważa szefowa "Naszej Chaty" Dorota Łazarczyk.

Co ze starym budynkiem?

A co z budynkiem w Cybince, w którym do tej pory mieściła się placówka? - Cały czas pracujemy nad przyszłym zagospodarowaniem tego obiektu. Pomysłów mamy całe mnóstwo, o konkretach przyjdzie nam jeszcze poinformować. Dziś mogę jedynie podtrzymać wolę zarządu powiatu, by budynek ten przeznaczyć na cele społeczne – wyjaśnia wicestarosta Robert Włodek.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.