Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Plac budowy

Za nami rozstrzygniecie kolejnego konkursu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do lubuskich samorządów trafi łącznie 42 804 490,14 zł. Z naszego regionu dotacje otrzymają gminy: Słubice, Rzepin, Ośno Lubuskie, Górzyca.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Pod koniec 2020 roku pisaliśmy o wynikach pierwszego konkursu - ZOBACZ.

Właśnie ogłoszono wyniki drugiego konkursu. I są to dobre wiadomości. Wśród samorządów, które otrzymają środki, są 4cztery gminy z terenu powiatu słubickiego. Kto, ile i na co otrzyma środków?

Rzepin – przedszkole i żłobek

Najwięcej dostanie Rzepin, bo będzie to aż 2,7 mln zł. - Dzięki tak ogromnemu wsparciu w Rzepinie niebawem powstanie przedszkole dla 50 dzieci oraz żłobek dla 30 kolejnych małych mieszkańców naszej gminy – czytamy na stronie gminy Rzepin.

Z dotacji cieszy się burmistrz Sławomir Dudzis. - Jestem szczęśliwy, że nasz wniosek został tak wysoko oceniony, a wsparcie, które otrzymamy pozwoli nam w 100 % zaspokoić potrzeby zgłaszane przez mieszkańców - podkreśla włodarz Rzepina.

Ośno Lubuskie – stacja uzdatniania wody

Ośno Lubuskie dostanie 2,4 mln zł. Za te pieniądze ma zostać zbudowana nowa stacja uzdatniania wody. - Jak ważne jest dla naszego zdrowia i długości życia spożywanie dobrej jakości wody wszyscy wiemy, dlatego spieszę państwu przekazać, iż przystępujemy do realizacji tego zadania – informuje gmina na swojej stronie.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie.

Górzyca - rozbudowa szkoły w Czarnowie

Do Górzycy trafi 1,1 mln zł na II etap rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Kresowian w Czarnowie. W ubiegłym roku Górzyca dostała na ten cel 1 mln zł. - Łącznie pozyskana kwota w wysokości 2,1 mln zł pozwoli na: budowę nowego budynku szkoły z przeznaczeniem na pomieszczenia dla najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz modernizację i doposażenie istniejącego budynku szkoły - czytamy na stronie gminy Górzyca.

Inwestycja będzie realizowana w 2021 i 2022 r.

Słubice - termomodernizacja SP 2

Do Słubic trafi 300 tys. zł na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2. W ramach pierwszego konkursu Słubice otrzymały dużo więcej, bo ponad 2,9 mln zł na budowę hali sportowej przy SP 3. Ta inwestycja już jest realizowana. Teraz czas na termomodernizację “dwójki”.

- W ramach tej inwestycji budynek zostanie docieplony i zyska nową elewację. Kolory będą nawiązywać do nowej hali sportowej - informuje Beata Bielecka, rzecznik prasowy gminy.

Słubice wystąpiły także do Banku Gospodarstwa Krajowego o premię termomodernizacyjną, która może wynieść ok. 200 tys. zł.

---

Więcej informacji o rządowym dofinansowaniu i pełną listę zadań objętych wsparciem można znaleźć na stronie www.gov.pl.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.