Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nie mogło zapomnieć o tym Stowarzyszenie po PROstu, które przygotowało cykl filmów - rozmów z rodzicami dzieci z autyzmem. Jakie są trudności, potrzeby takich osób i ich rodzin? Co jest dla nich najtrudniejsze?

Autyzm to rodzaj niepełnosprawności, którego na pierwszy rzut oka nie widać. Jednak dziecko z autyzmem jest często oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, a dorosłego z autyzmem nierzadko określa się mianem "dziwaka". Dlatego 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, warto dowiedzieć się o tym nieco więcej.

Nie raz pisaliśmy o działaniach Stowarzyszenia po PROstu dla tej grupy dzieci z niepełnosprawnościami. W tym roku stowarzyszenie zaprosiło do rozmowy rodziców dzieci z autyzmem, podopiecznych stowarzyszenia. W nagraniach opowiadają m.in. o tym, czym są zaburzenia ze spektrum autyzmu, jak wygląda diagnoza, a także jakie są trudności i potrzeby osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

Poniżej pierwsza rozmowa Joanny Sierżant-Rekret, prezeski stowarzyszenia, z mamą Konrada. Kolejne filmy są dostępne na profilu stowarzyszenia - KLIKNIJ. Zachęcamy do jego śledzenia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.