Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przejście graniczne w Słubicach

Urząd Miejski w Słubicach poinformował, że na przejściu granicznym w naszym mieście powstanie centrum testowe COVID-19. Ma to związek z zapowiadanym przez Niemcy zakwalifikowaniem Polski do grupy krajów o „wysokiej zachorowalności”.

Więcej o tej sprawie informowaliśmy TUTAJ, gdy kilka dni temu pojawiły się pierwsze, nieoficjalne przecieki. - Centrum powstaje w związku ze spodziewanym zakwalifikowaniem Polski jako obszaru o zwiększonej zachorowalności – informuje urząd. Za jego budowę odpowiedzialne jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Samorządu Terytorialnego Brandenburgii.

- Dzięki centrum ma być zachowana możliwość wjazdu do Niemiec m.in. dla osób dojeżdżających do pracy, studentów, uczniów i w celu odwiedzin krewnych pierwszego stopnia pod warunkiem dokonania testu dwa razy na tydzień - czytamy w komunikacie.

W związku z budową, którą zaplanowano 19 marca, w godz. 16-18 spodziewane są utrudnienia w ruchu kołowym oraz częściowe zamknięcie dróg, głównie w centrum Frankfurtu. - Odradzamy poruszanie się po centrum miasta w tym czasie – ostrzega urząd.

Na razie nie wiadomo jeszcze od kiedy zaczną obowiązywać nowe obostrzenia i konieczność testowania. Nieoficjalne przecieki mówią, że od północy w niedzielę. Czekamy wciąż na potwierdzenie tych informacji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 POZI 2021-03-19 13:31
Masakra , wykończycie nas. Nie wiem i nie rozumiem dlaczego , akurat w centrum aglomeracji SLUBFURT ? Zupełnie , jakby rzeka mogła jakiekolwiek wirusy powstrzymywać, ciekawe, dlaczego nikt nie wpada na takie pomysły w centrum Berlina na Szprewie , czy centrum Warszawy na Wiśle.
#2 Dekameron 2021-03-19 13:35
Nic Ci nie będzie
#3 jadziahej 2021-03-19 14:08
DRAMAT !!! No ale ludziom to najwidoczniej odpowiada...
#4 Dekameron 2021-03-19 14:13
jak zwykle przezywacie to ,jak mrówka orgazm

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.