Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
RTG

Długo wyczekiwany nowy aparat RTG wkrótce zostanie zainstalowany w Szpitalu im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach. Stary sprzęt został już zdemontowany i ruszył remont pomieszczenia. Pacjenci muszą się przez ten czas liczyć z utrudnieniami – nie będzie możliwości wykonania zdjęcia RTG na miejscu.

O zakupie nowego aparatu RTG do słubickiego szpitala pisaliśmy więcej TUTAJ. Teraz przyszedł czas na jego zainstalowanie, ale niestety będzie się to wiązało z utrudnieniami dla pacjentów.

- Przez kilka tygodni będziemy bez pracowni RTG, ponieważ zanim przyjedzie nowy sprzęt, pomieszczenie musi zostać wyremontowane i dostosowane do aktualnych norm i przepisów – wyjaśnia Marzena Słodownik ze szpitala.

Oznacza to brak możliwości wykonania zdjęcia na miejscu. Co mają zrobić pacjenci, którzy potrzebują skorzystać z takiego świadczenia? – Są kierowani do szpitali w Kostrzynie nad Odrą lub Torzymiu. Ci, którzy chcą zrobić badanie prywatnie, muszą umówić się indywidualnie w szpitalach ościennych – odpowiada M. Słodownik.

Wg deklaracji władz szpitala, remont pracowni RTG i instalacja nowego sprzętu powinna zakończyć się do 21 kwietnia.

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.