Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
RTG

Już niedługo do Szpitala im. prof. Z. Religi ma trafić cyfrowy aparat rentgenowski z kolumną podłogową o wartości 800 tys. zł. Środki na zakup pochodzą od Zarządu Województwa Lubuskiego, w ramach doposażania szpitali walczących z koronawirusem.

To dobra wiadomość, bo nowy sprzęt będzie służył pacjentom również wtedy, kiedy szpital przestanie być „covidowy”.

Nowy aparat RTG to wysoce specjalistyczny sprzęt, który ma zapewnić cyfrowe obrazy radiograficzne wysokiej jakości. Składa się m.in. z dwóch bezprzewodowych detektorów, stacji roboczej i monitora.

Na wyposażeniu aparatu znajdą się także np. kolumna podłogowa z szyną o długości 3,8 m, stół dla pacjentów (wyposażony m.in. w 6-kierunkowy podnoszony blat) oraz statyw płucny ze zmotoryzowanym przechylaniem.

Pozostałe parametry sprzętu: lampa rentgenowska (0,6/1,2 mm, 400 kHU), generator 68 kW. automatyczny kolimator, miernik DAP.

Sprzęt trafi do Słubic w ramach dotacji przekazanej przez Zarząd Województwa Lubuskiego, finansowanie pochodzi z projektu „Lubuskie kontra wirus”.

- Dzięki tym środkom, kolejne placówki w województwie, w tym słubicki szpital, będą mogły zostać doposażone w najbardziej potrzebny sprzęt do ratowania zdrowia i życia mieszkańców. Dziękujemy – czytamy na stronie słubickiego szpitala.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.