Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bogusław Wontor

Bogusław Wontor, poseł Lewicy, uruchomił w Słubicach biuro poselskie. 3 marca na uroczyste otwarcie przyjechali m.in. wicemarszałek sejmu Włodzimierz Czarzasty oraz posłowie Marcin Kulasek i Dariusz Wieczorek. Nie zabrakło także władz miasta i powiatu.

Biuro w rodzinnym mieście

- Jest mi bardzo miło, że mogę otworzyć biuro w moim rodzinnym mieście, mam nadzieję, że przyczyni się to do tego, że będziemy jeszcze lepiej razem współpracowali na rzecz powiatu słubickiego, w tym Słubic czy Górzycy. Nie interesują mnie poglądy polityczne, trzeba robić wszystko, żeby ten mały region jak najlepiej się rozwijał – mówił podczas otwarcia B. Wontor.

Posłowi Wontorowi towarzyszyli partyjni koledzy z sejmowych korytarzy: wicemarszałek sejmu Włodzimierz Czarzasty, posłowie Marcin Kulasek i Dariusz Wieczorek. - Nie jest tak, że na otwarcie każdego biura w Polsce przyjeżdża sekretarz partii i szef klubu poselskiego. Wspieramy swoich posłów, jest dla nas ważne, skąd kto pochodzi. I doceniamy posła Wontora – podkreślił W. Czarzasty.

Obwodnica i emerytury pograniczników

Szefem biura i asystentem społecznym posła Wontora został Robert Włodek, wicestarosta słubicki, który – jak sam podkreślił w rozmowie z naszą redakcją – aby uczestniczyć w otwarciu wziął tego dnia urlop.

R. Włodek zasugerował dwa tematy, którymi jego zdaniem należy się zająć jak najszybciej. - Pierwszy to obwodnica Słubic, o którą zabiegamy od lat. A drugi, to, że w Słubicach mieszka wielu emerytowanych pograniczników, osób, które przez wiele lat pilnowały granicy, a potem na mocy ustawy dezubekizacyjnej zostały pozbawione wypracowanych emerytur. Należy przywrócić im nabyte prawa – mówił na spotkaniu.

Sugestie podchwycił W. Czarzasty. - Posłowie z tego regionu będą pamiętali o potrzebie obwodnicy w Słubicach. Jeśli chodzi o prawa utracone przez służby mundurowe, nie wyobrażam sobie, żeby lewica weszła w jakąkolwiek koalicję, żeby jednym z elementów było to, aby prawa wróciły do tych ludzi, którym zostały zabrane. Nie powinno być odpowiedzialności zbiorowej w całej grupie zawodowej – powiedział wicemarszałek sejmu.

Godziny otwarcia już niebawem

Na otwarciu biura obecni byli również lokalni samorządowcy: starosta Leszek Bajon, burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, wójt Górzycy Robert Stolarski, radna wojewódzka Maria Jaworska. Udział wzięli również przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego i sympatycy lewicy z naszego miasta i okolic.

R. Włodek zadeklarował, że biuro posła Wontora nie będzie ograniczało swojego zasięgu tylko do powiatu słubickiego. A kiedy i jak będzie działać? Wicestarosta i asystent społeczny posła przekazał nam, że w najbliższym czasie przedstawi sposób funkcjonowania i godziny przyjęć.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 marek67slubice 2021-03-04 10:08
Ooo!Towarzysz Czarzasty z towarzyszem Włodkiem,piękny widoczek :lol:
Całe dnie w pocie czoła pracują dla Ludowej Ojczyzny..
#2 Bążur 2021-03-04 12:10
Widzę, że samorządowa posada służy. :D
#3 gallanonim z galii 2021-03-07 20:24
Powiedźcie towarzysze ile kosztował podatnika zorganizowany latem przez lewicę obsceniczny marsz prostytuujących się transseksualistów ile każdorazowo kosztuje nas promocja homoseksualnej prostytucji w Słubicach!? Koszty zabezpieczenia przez Policję?koszty społeczne demoralizacja!?
#4 damcio 2021-03-08 07:32
3,50 PLN brutto/mieszkańca

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.