Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Czapki na drutach

Pamiętacie jak w 2018 roku pisaliśmy o charytatywnej akcji robienia na drutach czapek i szalików? Krystyna Skubisz, która ją wtedy zapoczątkowała, kontynuuje ten pomysł. Wykonane przez siebie rzeczy przekazała do Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach, a ten rozda je najmłodszym mieszkańcom. 

Pani Krystyna to osoba od lat doskonale znana słubiczanom. Jest radną (obecnie powiatową, kiedyś także gminną), angażuje się w rozmaite akcje pomocy i działalność na rzecz innych. Jak sama powiedziała naszemu portalowi, długie zimowe wieczory sprzyjają robieniu na drutach.

Mam tak, że muszę (i lubię) mieć zajęte ręce, nawet gdy siedzę i odpoczywam. Tworzenie czegoś na drutach jest więc idealną opcją. Doszłam nawet do takiej wprawy, że potrafię to robić po ciemku, bez patrzenia – opowiada. Fachu nauczyła się jeszcze w szkole, na zajęciach praktycznych.

W 2018 roku z owoców jej pracy (i innych wolontariuszek) skorzystały dzieci z domów dziecka do których trafiły czapki (ZOBACZ). W tym roku kilkadziesiąt sztuk przygotowanych przez nią zimowych akcesoriów trafiło do Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach.

- Miałam jeszcze zapas materiału z poprzedniej akcji, którą otrzymałam od członkiń grupy Kolorowa Włóczka. Postanowiłam więc zrobić z tym coś pożytecznego – przyznaje z uśmiechem. Tak powstała akcja "Czapka i szaliczek dla książąt i księżniczek".

Wykonane przez radną kolorowe czapki i szaliki czekają na chętnych w siedzibie OPS przy pl. Wolności. Osoby, które chciałyby je otrzymać, mogą zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godzinach 8-12.

To jednak nie wszystko, bo pani Krystyna w swoim domu posiada jeszcze niemały zapas czapek i wciąż… tworzy nowe! – Jeśli ktoś chciałby skorzystać z nich i np. przeznaczyć na jakąś akcję charytatywną, to zapraszam do kontaktu – zachęca K. Skubisz.

Z panią Krystyną można kontaktować się przez Facebook (KLIKNIJ), można również pisać bezpośrednio do naszego portalu – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.