Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Autobus

Pamiętacie zdjęcie autobusu, który uderzył w budynek przy ul. 1 Maja? Policja ustaliła, że stoi za tym 16-latek. Konsekwencje będą poważne, odpowie przez sądem dla nieletnich m.in. za kradzież z włamaniem, rozbój i uszkodzenia mienia.

Pamiętna sytuacja miała miejsce w nocy 21 grudnia ubiegłego roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Sprawca włamał się do autobusu stojącego na placu przy dworcu autobusowym przy ul. Akademickiej, odjechał nim, a rajd zakończył na budynku przy ul. 1 Maja, po czym uciekł.

Policjanci ustalili, kto stoi za tym wybrykiem. - Podjęte czynności operacyjne pozwoliły na ustalenie personaliów sprawcy. To 16-letni mieszkaniec powiatu słubickiego – przekazała naszej redakcji Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Wytypowany przez funkcjonariuszy nastolatek trafił w ręce wymiaru sprawiedliwości już 31 grudnia ubiegłego roku, ale informację o jego złapania policja zdecydowała się ujawnić dopiero teraz.

Nastolatek usłyszał 6 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem, rozboju i uszkodzenia mienia.  Cztery z nich dotyczą wspomnianego rajdu autobusem, ale dwa związane są z innym przestępstwem.

Chłopakiem zajmie się sąd rodzinny, zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich. Za karę może trafić do poprawczaka.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.