Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pomagamy jak umiemy kobietom

To już V edycja sztandarowej akcji pomocowej sieci drogerii Rossmann. W 2021 roku firma będzie pomagać kobietom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Będzie to pomoc od kobiet, bo to one są głównie klientkami Rossmann, dla kobiet. Cel to pobicie ubiegłorocznego rekordu – 5 mln zl. 

Na czym polega akcja? Klienci zbierają „pomocowe” punkty skanując kartę Klubu Rossmann podczas swoich, nawet najdrobniejszych, zakupów. Im częściej to zrobią, tym więcej punktów zgromadzą. Uskładaną przez siebie liczbę punktów na bieżąco można sprawdzać w aplikacji Rossmann PL, klikając w zakładkę „Profil”.

Pod koniec roku firma Rossmann zamieni te punkty na złotówki, a następnie pomoc o takiej wartości (finansowa i/lub rzeczowa w postaci dostępnych w naszych drogeriach produktów) powędruje do placówek, które zamierzamy w tym roku obdarować. 

Do kogo głównie będzie skierowana pomoc? Oczywiście kobietom, w tym:

  • nastoletnim matkom,
  • kobietom dotkniętym przemocą domową,
  • matkom wychowującym niepełnosprawne dzieci,
  • samotnym matkom,
  • dziewczętom z domów dziecka, które opuszczają placówki i wkraczają w dorosłość,
  • dziewczętom i kobietom dotkniętym ubóstwem menstruacyjnym, których nie stać na środki higieniczne.

Do 15 stycznia trwał nabór organizacji, do których trafi pomoc. Jak co roku typowali je pracownicy drogerii. Już wiadomo, że Rossman będzie współpracować z fundacjami, które na co dzień zajmują się kobietami w trudnej sytuacji życiowej m.in.:

  • Niebieską Linią Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego prowadzącą poradnię telefoniczną dla osób, które doświadczyły lub dalej doświadczają przemocy domowej;
  • Fundacją Ktoś oraz Fundacją Między Niebem a Ziemią, obie organizują m.in. „pomoc wytchnieniową” dla opiekunów osób niepełnosprawnych (gdy opiekun medyczny czuwa przy takiej osobie, rodzina może załatwić niezbędne sprawy czy po prostu odpocząć psychicznie).

W tym roku po raz pierwszy Rossmann przekaże w ramach akcji wsparcie finansowe - na konkretne projekty wybranych instytucji, oraz, tradycyjnie, pomoc w postaci wybranych przez same organizacje charytatywne produktów z asortymentu Rossmann np. środków czystości, podpasek czy pieluch. Każdej z zakwalifikowanych do akcji organizacji firma gwarantuje pomoc w wysokości co najmniej 5 tys. zł (lub odpowiednik tej sumy w produktach).

- Zbierzmy wspólnie jak najwięcej i pobijmy 5000000 zł, które udało się nam przekazać w 2020 r. Wasze punkty są bezcenne, każdy ma ogromną moc pomagania…kobietom – przekonuje Jakub Jankowski z biura prasowego sieci Rossmann.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.