Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Sala sportowa

Przy budowie sali gimnastycznej dla Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach nie wszystko idzie gładko. Firma wykonująca prace chce od powiatu prawie 300 tys. zł za dodatkowe roboty. Sprawa trafiła do sądu, prowadzone były mediacje. 

Spór dotyczy dokładnie 284.613,47 zł i zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej, która nadzoruje plan naprawczy powiatu słubickiego, jego negatywne zakończenie (lub zawarcie niekorzystnej ugody) „może realnie pogorszyć sytuację finansową powiatu”.

Czego dotyczy spór? W opinii RIO nt. projektu budżetu powiatu na 2021 rok (więcej pisaliśmy o tym TUTAJ) możemy przeczytać, że „spółka LK Inwest złożyła w dniu 3 listopada 2020 r. przeciwko Powiatowi Słubickiemu w Sądzie Okręgowym w Szczecinie VII Wydział Gospodarczy pozew o zapłatę - rozszerzający dotychczasowe żądania do kwoty z tytułem zapłaty dodatkowego wynagrodzenia za roboty dodatkowe w ramach umowy o zamówienie publiczne”.

Strony próbowały się porozumieć za pomocą mediacji. Złożyły do sądu wniosek o ich przedłużenie do 31 grudnia 2020 roku. Czy mediacje już się zakończyły, a jeśli tak to jakim wynikiem?

Tego staraliśmy się dowiedzieć w Starostwie Powiatowym w Słubicach. - Spór wciąż trwa, nasi prawnicy starają się go rozwiązać. Do tego momentu wolelibyśmy się nie wypowiadać – odpowiedział naszej redakcji Wojciech Obremski, rzecznik prasowy starostwa.

Obiecał odnieść się do sprawy 2 lutego podczas zapowiadanej przez starostę Leszka Bajona konferencji prasowej. Zatem na razie pozostają otwarte pytania, jaki wpływ może mieć ten spór na jedną z flagowych inwestycji powiatu (jaką jest budowa sali sportowej) i czy może zagrażać powiatowym finansom (jak ostrzegała RIO).

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jadziahej 2021-01-13 12:51
Rozliczali poprzedników a teraz sami nie lepsi!
Panie Starosto co dalej z salą gimnastyczną ?
Cichooooosza... hop! A gdzie? Do mysiej dziury! :oops:
#2 eusso 2021-01-13 21:52
Dobry wieczór. Droga Redakcjo Slubice24 czy możecie sprawdzić kiedy zostanie zakończony remont ul. Mieszka I? Remont zaczął się 1 września 2020 i do dnia dzisiejszego ulica nie jest oddana do użytku. To jakiś dramat. Czy będzie to wyglądało jak budowa wspomnianej w artykule hali?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.