Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Parkowanie

Mieszkańcy ul. Szamarzewskiego czy pobliskiego bloku przy ul. Nadodrzańskiej znają ten problem doskonale. Nie ma gdzie zaparkować i kierowcy zastawiają chodnik. Burmistrz ma pomysł, jak można by go rozwiązać i pyta mieszkańców, co myślą o tym rozwiązaniu? 

Kilka dni temu na jednym z forów internetowych pojawiły się, już po raz kolejny, zdjęcia aut zaparkowanych na chodniku przy ul Szamarzewskiego. Podobne fotki wiele razy trafiały także do naszej redakcji. Jak podkreślają autorzy zdjęć, auta zajmują nierzadko cały chodnik i zmuszają pieszych do poruszania się po ulicy.

Mieszkańcy okolicznych bloków doskonale znają ten problem. – W tym miejscu niestety nie ma gdzie zaparkować, więc kierowcy zostawiają samochody, gdzie się da, koło parkingów, za blokiem od strony Odry – mówi jednak z mieszkanek.

W budynku siedzibę ma Stowarzyszenie po PROstu, tu z terapii korzystają osoby z niepełnosprawnościami. A wieczorami na sali treningowej odbywają się treningi sztuk walki.

12 listopada ul. Szamarzewskiego odwiedził burmistrz Mariusz Olejniczak. - Pojechałem tam dziś przyjrzeć się temu z bliska. Rozumiem rodziców dowożących dzieci na zajęcia i faktycznie parkowanie w tym miejscu jest utrudnione... z kolei zaparkowane auta również utrudniają korzystanie z garaży – wylicza zastane problemy.

Parkowanie

Jakie może być ich rozwiązanie? Burmistrz, po konsultacji z naczelnikiem Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami i Architektury Markiem Żurkiem, proponuje przebudowę chodnika od strony budynku przy ul. Szamarzewskiego. Miałaby powstać na nim długa zatoczka. Dzięki temu udałoby się uzyskać kilka miejsc parkingowych, a jednocześnie zachować ciąg pieszy.  

Burmistrz zaznaczył, że przebudowy nie uda się zrobić w tym roku, ale można zaplanować taką inwestycję w przyszłorocznym budżecie.

- Co myślicie o takim rozwiązaniu? – pyta burmistrz mieszkańców. A może ktoś ma inną propozycję? Dajcie znać w komentarzach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2020-11-13 16:20
Postawić kilka znaków poziomych i pionowych i zrobić ulicę jednokierunkową i po problemie. Do tego wyznaczyć miejsca parkingowe od strony bloku wzdłuż całej ulicy.
#2 jurek 2020-11-13 16:55
Ta ulica od dawna powinna być jednokierunkową. W Słubicach ogólnie więcej właśnie takich ulic być powinno. Wtedy nie byłoby problemów z parkowaniem. To samo z Mieszka I powinni zrobić zamiast upierać się na wycinke.
#3 brek 2020-11-14 12:35
A jaki jest problem z ul. Samarzewskiego? Chyba większość z nas jechała ulicą Piską. Jeździ się slalomem, ale dajemy radę dzięki wzajemnej życzliwości. Jednak niektórzy zajmują już cały chodnik świeżo odnowiony. Problem parkowania został dobrze rozwiązany w Wielkiej Brytanii i nie tylko, parkuje sie tylko wzdłuż wyznaczonych linii i nie byłoby problemów z interpretacją przepisów. Niemcy na ul. Kopernika parkują na samych skrzyżowaniach i pasach dla pieszych, a policja nie reaguje.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.