Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Frankfurt

Jest kolejny odzew na apel pomocy słubickiemu szpitalowi. Wsparcie przekażą nasi sąsiedzi zza Odry – miasto Frankfurt. Do lecznicy trafią m.in. płyny do dezynfekcji rąk, jednorazowe rękawiczki, maseczki i kombinezony. 

O decyzji frankfurtczyków poinformował dzisiaj Urząd Miejski w Słubicach.

2 listopada odbyło się cykliczne spotkanie (w formie wideokonferencji) władz Słubic i Frankfurtu, w którym uczestniczyła zastępczyni burmistrza Adriana Dydyna-Marycka i nadburmistrz Rene Wilke.

- Jednym z tematów była sytuacja słubickiego szpitala powiatowego, który decyzją wojewody stał się miejscem leczenia wyłącznie pacjentów z COVID-19 - mówi zastępczyni.

A. Dydyna-Marycka opowiedziała nadburmistrzowi m.in. o tym, że szpital zwrócił się z prośbą do mieszkańców o pomoc, bo brakuje mu wielu rzeczy. W pomoc zaangażowały się zarówno organizacje pozarządowe jak również wiele osób. Gmina także kupiła m.in. środki czystości i artykuły spożywcze, o które prosił szpital.

Po tym spotkaniu pomóc postanowili również frankfurtczycy. - Szczególnie poprzez zamknięcie granicy na początku roku doświadczyliśmy tego, jaką wartość ma dwumiasto Słubice/Frankfurt nad Odrą – podkreśla nadburmistrz Rene Wilke. - Niesienie pomocy jest koniecznością, aby zapobiec cierpieniu ludzi w Polsce. Jest to też potrzeba płynąca z serca, ponieważ dwumiasto żyje tak, w jaki sposób my je kształtujemy - dodaje.

Co konkretnie zostanie przekazane? Do szpitala w Słubicach trafi: 100 litrów środka do dezynfekcji rąk, 10 kombinezonów, 30 fartuchów, 10 okularów ochronnych, 2 tys. rękawiczek jednorazowych, 1,5 tys. masek FFP-2 i 2,5 tys. masek chirurgicznych.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.