Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Straż graniczna

W miniony weekend funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali kolejne dwie poszukiwane osoby. Jeden mężczyzna miał wyrok za oszustwa i próbował dostać się do Holandii, drugi był poszukiwany za kradzieże, a wcześniej spędził w Berlinie 20 miesięcy za kratkami.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 18 października. W ręce pograniczników wpadł 35-letni Polak, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lipnie w celu odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio przed przekroczeniem granicy do Niemiec.

- Wytypowanym do kontroli autem na holenderskich numerach rejestracyjnych jechał właśnie do Holandii. Podczas legitymowania funkcjonariusze ujawnili, że jest on poszukiwany. Tego samego dnia został przekazany do aresztu śledczego – relacjonuje Joanna Konieczniak, rzecznik lubuskich pograniczników.

Kolejny z poszukiwanych mężczyzn wpadł dzień później. - Funkcjonariusze zatrzymali go po przekazania przez niemieckie służby – wyjaśnia J. Konieczniak.

33-latek w berlińskim zakładzie karnym spędził 20 miesięcy za dokonane w Niemczech kradzieże. Jak się okazało, był poszukiwany za kradzieże także w Polsce, i to na podstawie aż trzech listów gończych. - Jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu w celu odbycia 40 miesięcy kary pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.