Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koronawirus

Przez najbliższe dni uczniowie klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Ośnie Lubuskiego będą pracować zdalnie. Jest to spowodowane m.in. tym, że na terenie miasta pojawiły się kolejne zakażenia koronawirusem, a na kwarantannę trafiło kilkoro nauczycieli.

Decyzję o przejściu na nauczanie zdalne w klasach 4-8 dyrekcja Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim podjęła w porozumieniu z gminą (jako organem prowadzącym) i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słubicach.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, decyzja ma głównie charakter prewencyjny. W kilku przedsiębiorstwach w Ośnie Lubuskim pojawiły się zachorowania na koronawirusa, a dzieci z rodzin pracowników są uczniami szkoły. Dlatego, żeby nie rozszerzać grupy osób, które mogą być narażone na kontakt z wirusem, zdecydowano, że klasy starsze będą uczyć się zdalnie.

Na kwarantannę (jako rodziny osób, które miały kontakt z kimś zarażonym) trafiło także kilka osób z grona pedagogicznego. A to oznacza niedobory kadrowe. Tu również nauczanie zdalne jest korzystniejsze – nauczyciele mogą prowadzić lekcje będąc objętym kwarantanną.

Decyzja o zdalnym nauczaniu obejmuje tylko uczniów z klas 4-8. Dzieci z klas młodszych (1-3) będą przychodzić do szkoły na normalne lekcje. Ten model nauczania, póki co ma obowiązywać do 16 października. Jednak jak informuje dyrekcja szkoły, sytuacja jest dynamiczna i może się zmienić.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.