Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podpisanie umowy

Dla wielu mieszkańców Słubic i Frankfurtu "Preludium Bożonarodzeniowe" to stały i wyczekiwany element przedświątecznego krajobrazu. W tym roku impreza również się odbędzie, a jego powstanie dofinansuje Euroregion Pro Europa Viadrina.

25 września burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał umowę na dofinansowanie projektu „Opowieść wigilijna bez granic” z dyrektorem biura Euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztofem Szydłakiem. Partnerem Słubic w tym projekcie jest sąsiedni Frankfurt.

– Preludium Bożonarodzeniowe wpisało się już w kalendarz wspólnych imprez w dwumieście i mając w pamięci poprzednie edycje jestem pewien, że i w tym roku czeka nas wspaniałe wydarzenie artystyczne, podczas którego wspólnie z naszymi sąsiadami zza Odry, będziemy przeżywać okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia – powiedział M. Olejniczak.

Wg zapowiedzi organizatorów tegoroczne preludium to występy wokalne i teatralne ponad 200 artystów amatorów, żyjących i tworzących na pograniczu. Dzięki dofinansowaniu impreza będzie mogła być przygotowana z większym rozmachem.

Wartość całego projektu wynosi 10676,40 euro, z czego unijne dofinansowanie to 9074,94 euro, a wkład własny gminy Słubice wynosi 1601,46 euro. Pieniądze pochodzą z Funduszu Małych Projektów, który jest zasilany z unijnego programu INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014 – 2020.

A jak było w ubiegłym roku? Zajrzyj TUTAJ.

 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Redakcja Słubice24.pl 2020-09-30 12:39
Artykuł uzupełniliśmy o dane finansowe, o które dopytaliśmy słubicki urząd.

Wartość całego projektu wynosi 10676,40 euro, z czego unijne dofinansowanie to 9074,94 euro, a wkład własny gminy Słubice wynosi 1601,46 euro.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.