Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Testy na koronawirusa

Gmina Słubice poinformowała o pierwszych wynikach badań na koronawirusa, którym zostali poddani pracownicy bazaru. Na 409 przetestowanych osób u 14 stwierdzono wynik pozytywny.

7 z nich to mieszkańcy powiatu słubickiego, 7 jest spoza naszego powiatu. Ponadto 20 osób trafiło do kwarantanny.

Przypomnijmy, od wtorku do czwartku testowane są osoby pracujące na wszystkich trzech słubickich bazarach. W sumie ma zostać przebadanych około tysiąca osób.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Jaro252 2020-08-06 10:44
A gdzie można zasięgnąć informacji na której liście się znajduje.
#2 Daro33 2020-08-06 13:34
Nic nie wiadomo, kompletny chaos. Skąd można się dowiedzieć kto zdrowy, kto chory. Informacje są tylko ciekaw jestem skąd nasza ukochana redakcja je czerpie. Wiecie szybciej niż sami zakażeni? Skąd?
#3 Redakcja Słubice24.pl 2020-08-06 13:52
@daro33

Informacje o zakażeniach podała dzisiaj rano gmina Słubice, a ona otrzymała wyniki od Sanepidu. Nie publikujemy niesprawdzonych informacji. To jest ogólna statystyka, a w sprawie indywidualnych wyników najlepiej kontaktować się z Sanepidem. Z tego co nam wiadomo, wszystkie zainteresowane osoby są (lub mają być) informowane przez służby.
#4 piesek123 2020-08-06 14:14
Dobre.. I te 14 osób stało w tym tłumie, który w nosie miał trzymanie odległości, większość miała maseczki pod brodą prowadząc poważne dyskusje... Porażka. A po testach wszyscy "w miasto".. Poczekamy, zobaczymy..
#5 Daro33 2020-08-06 16:42
Kochana redakcjo :) nie śmiem posądzać o podawanie niesprawdzonych informacji. Tylko zdziwiło mnie skąd wy macie takie informacje. Kupcy nie mieli pojęcia do ostatniej chwili skąd wziąć informacje. W ostatniej chwili pocztą pantoflową rozeszła się informacja, że zaświadczenia o negatywnym wyniku można odbierać przed biurem na bazarze od 13 do 15. Jutro druga grupa z środy. Ale w jakich godzinach to już niebpowiem (pewnie osoby zakażone otrzymały informacje telefonicznie, a żeby już pozostały w domu. Tak sądzę bo byłoby to kompletnie nieodpowiedzialne aby osoby zakażone szły po wyniki)
#6 Kobuz 2020-08-06 19:14
Strona niemiecka podaję o 25 stwierdzonych przypadkach coronavirusa wśród badanych pracowników bazaru. Komu wierzyć ?
#7 Redakcja Słubice24.pl 2020-08-06 20:28
@Kobuz

Strona niemiecka, czyli kto konkretnie? Podaj proszę nazwę mediów, link do artykułu oraz źródło na jakie się powołują te media.

Gmina Słubice była jedyną instytucją, która dziś rano oficjalnie podała informację o tych statystykach, czyli 14 zakażonych pracownikach bazaru. I to jest jak najbardziej wiarygodne źródło. Tę liczbę potwierdził nam także Sanepid.

Ale trzeba wziąć pod uwagę, że to były wyniki TYLKO Z PIERWSZEGO DNIA BADAŃ, ostateczna liczba może być większa.

Lubuski Urząd Wojewódzki zadecydował jednak, że wyniki z kolejnych dni nie będą podawane osobno. Po zakończeniu testów, gdy poznamy WSZYSTKIE wyniki z trzech bazarów, będzie podany zbiorczy komunikat w tej sprawie oraz ostateczna statystyka.

Źródło powyższych informacji to rozmowa przed chwilą z szefem słubickiego Sanepidu, Krzysztofem Dobrowolskim, czyli najlepiej zorientowanym człowiekiem w naszym powiecie w zakresie spraw dotyczących koronawirusa.
#9 Daro33 2020-08-07 00:25
Na mypolacy.de też jakieś blubry starego Marycha opisują.
#10 Daro33 2020-08-07 00:35
P.s redakcjo. Wyniki już są podawane, i jak się okazuje osobno. Dziś dostała je pierwsza grupa z wtorku (dziś t.j czwartek) jutro w piątek dostanie je grupa z środy. Chaos informacyjny, Pani która je wydawała miała gdzieś obowiązek noszenia maski przy kontakcie z ludźmi (była w pracy a nie na luźnym melanżu) pan z ochrony nosi maskę na brodzie, cyrk Monty python to pikuś
#11 gaga751 2020-08-07 07:49
Odległości, maseczki... Kogo to interesuje? W punkcie
pobrań została zwrócona uwaga strażnikowi miejskiemu ,że ludzie stoją w grupie i nie trzymają odległości.. Szanowny PAN strażnik stwierdził, że go nie interesuje to, co się dzieje za tasiemką. On pilnuje odległości po drugiej stronie tasiemki..- przy punkcie pobrań. (2 metry obok). Bezpieczeństwo najważniejsze przecież. :lol:
#12 Redakcja Słubice24.pl 2020-08-07 09:52
@daro33

Oczywiście, że są podawane, ale indywidualnie, do poszczególnych zainteresowanych, nie zbiorczo do mediów. Tak przekazał nam szef Sanepidu, a taką decyzję podjął wcześniej Lubuski Urząd Wojewódzki.
#13 Redakcja Słubice24.pl 2020-08-07 10:00
@Kobuz

Przeczytałeś dokładnie ten przytoczony przez Ciebie niemiecki artykuł? Przecież podaje on dokładnie te same dane, powołując się na to samo źródło (14 zakażonych z badanej pierwszej grupy). Liczba o której wspominasz w komentarzu (25) to nie statystyka z badań pierwszego dnia, o która mowa w naszym artykule, ale prawdopodobnie (tak się domyślamy) policzona przez niemiecką redakcję liczba wszystkich dotychczasowych zakażeń z bazaru.

Co do statystyki badań z pierwszego dnia, to Niemcy podają dokładnie te same dane co my, czyli 14 osób. Taka jest statystyka oficjalna, potwierdzona nam jeszcze wczoraj wieczorem przez szefa Sanepidu. Bardziej wiarygodnego i wartościowego źródła w Słubicach nie ma, a my zawsze opieramy się na źródłach, aby przekazywać jak najbardziej rzetelne i wartościowe informacje.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.