Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Uwaga rolnicy! We wrześniu ruszy Powszechny Spis Rolny. Wyniki tego spisu pozwolą dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Pomogą też władzom lokalnym i centralnym w podejmowania kluczowych decyzji w tym sektorze.

Nad przeprowadzeniem Powszechnego Spisu Rolnego w skali kraju czuwa Główny Urząd Statystyczny, a za jego organizację na terenie Słubic odpowiada Gminne Biuro Spisowe i komisarz - tę funkcję pełni burmistrz Mariusz Olejniczak.

Spis trwać będzie od 1 września do 30 listopada. Pełne badanie statystyczne rolnictwa w kraju realizowane jest raz na 10 lat. Poprzedni taki spis odbył się w 2010 r.

Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych na kilka sposobów: przez internet - za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową nr 22 279 99 99, a z tymi, którzy nie skorzystają z tych dwóch form, skontaktują się spisowi rachmistrze.

O co rachmistrze będą pytać rolników? Jak dokonać spisu? Szczegółowe informacje znajdują się na stronie GUS: spisrolny.gov.pl.

Powszechny Spis Rolny

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.