Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Latawiec

Budowanie latawców, które będą latać na łące jak motyle. I razem z motylami. Takie właśnie są dwa motywy przewodnie wakacyjnych zajęć, jakie dla dzieci przygotowano w Cybince.

„Latawce jak motyle” to tytuł projektu, którego pomysłodawczynią jest pedagog Zespołu Szkół w Cybince Leokadia Bartkowiak, a realizują go wspólnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince oraz Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju Pro-Eko. 

Wyciągnąć z domów

Jego celem jest wyciągnięcie dzieci i młodzieży z domów. - Z powodu pandemii od marca lekcje odbywały się wyłącznie zdalnie, bez możliwości bezpośredniego kontaktu. Uczniowie mieli ograniczoną zdolność do zajęć w formie warsztatów, spacerów, doświadczeń. Dziś, w związku z luzowaniem obostrzeń, pragniemy zorganizować dla nich ciekawe zajęcia – opowiada Ewelina Skórska, dyrektor MGOK. 

Sami zbudują latawce

Co na nich czeka? Uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w warsztatach z konstruowania latawców. Najbliższe odbędą się 27 lipca o godz. 15 w MGOK (należy się wcześniej zapisać w MGOK, ilość miejsc jest ograniczona).

Poznają motyle

Potem, w sierpniu, zostanie zorganizowana prezentacja o motylach przygotowana przez specjalistę z Krzesińskiego Parku Krajobrazowego, który opowie o tym, dlaczego te owady są ciekawe i pożyteczne, a także jak należy je chronić. Będą mogli wziąć w niej udział wszyscy chętni, nie tylko najmłodsi. 

Specjalista poprowadzi również zajęcia w plenerze, na łąkach, gdzie uczniowie będą mogli przyjrzeć się z bliska motylom. 

Który poleci najwyżej?

Zwieńczeniem projektu będzie konkurs z atrakcyjnymi nagrodami na najpiękniejszy i najlepiej latający latawiec.

Projekt został dofinansowany w ramach grantowego „Działaj lokalnie 2020”, jego wartość to 5 tys. zł.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.