Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nasza redakcja otrzymała komunikat z Urzędu Miejskiego, który zawiera apel burmistrza Słubic Ryszarda Bodziackiego do wszystkich mieszkańców. Informacja dotyczy bieżącej sytuacji związanej z zagrożeniem powodziowym w Słubicach. Zachęcamy do zapoznania się.

Treść komunikatu:

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że stan Odry na dzień 30 maja 2010r. wynosi 557 na godzinę 14.00, co oznacza, że powoli zaczyna opadać. Jednakże nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, znacznie przekraczającym stan ostrzegawczy. Taki stan utrzyma się jeszcze przez kilka dni.

Apeluję więc, aby wszyscy mieszkańcy zachowali ostrożność. Sytuacja na wałach jest stale monitorowana, prowadzony jest także dwudziesto cztero godzinny monitoring wysokości wody w rzece, jak i stan wód gruntowych. Należy nadal spodziewać się niewielkich podsiąków w okolicach wałów, jak i wybijania wód gruntowych. Są to zjawiska naturalne, które nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców, jak i funkcjonowania miasta. Wszystkie media są dostarczane na bieżąco i nie planuje się ich wyłączenia.

Przypominam jednocześnie o zakazie chodzenia po wałach, gdyż przez kilka dni utrzymujący się wysoki stan wody w Odrze powoduje ich nasiąkanie.

Informuję również, iż nadal obowiązuje zakaz poruszania się w mieście samochodów powyżej 12 ton. Wyłączone są z ruchu ulice I Maja, Nadodrzańska i Szczecińska. Przewidywany termin zakończenia zmian organizacji ruchu nastąpi w piątek dnia 04 czerwca 2010r.

Apeluję o zapoznawanie się na bieżąco ze wszystkimi informacjami udzielanymi przez Gminny Zespół Reagowania Kryzysowego i podporządkowanie się poleceniom wszystkim służbom pracującym na terenie miasta.

Burmistrz Słubic
(-) Ryszard Bodziacki
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.