Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pożar

29 czerwca strażacy zostali zaalarmowani, że w Białkowie pali się budynek gospodarczy. Najprawdopodobniej przyczyną pojawienia się ognia było wyładowanie atmosferyczne. Na szczęście pożar udało się szybko ugasić, nikomu nic się nie stało. 

Letnie burze mogą być groźne. 29 czerwca ok. godz. 18 strażacy zostali poderwani do pracy, do pożaru budynku gospodarczego w Białkowie. Na miejscu pojawili się druhowie z OSP Cybinka, OSP Grzmiąca i PSP Słubice.

- Po chwili byliśmy już na miejscu, gdzie zastaliśmy objętą ogniem połać dachową budynku oraz składowaną na poddaszu słomę – relacjonują druhowie z Cybinki.

O szczegóły akcji zapytaliśmy również rzecznika komendy PSP w Słubicach, Michała Borowego. – Na pożar skierowane zostały dwa prądy wody, zniszczeniu uległo ok. 10 mkw. powierzchni dachu. Jeśli chodzi o przyczynę, to najprawdopodobniej było nią uderzenie pioruna, ponieważ pożar był zlokalizowany tylko w górnej części budynku - poinformował.

Strażacy szybko uporali się z ogniem, pomógł im w tym także padający deszcz. Już kilkanaście minut po dojeździe jednostek pożar został opanowany, ale dogaszanie pogorzeliska zajęło jeszcze około godzinę. Całe szczęście, że nikomu nic się nie stało.

Poniżej zdjęcia z akcji udostępnione przez OSP Cybinka.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.