Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rejsy po Odrze

Jak dobrze znacie Słubice i Frankfurt? Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna zaprasza na poznawanie ciekawych miejsc obu miast podczas bezpłatnych wycieczek. Pierwszą z nich jest rejs po Odrze. Już można się zgłaszać.

Seria bezpłatnych wycieczek

Polsko- Niemiecka Informacja Turystyczna z Frankfurtu nad Odrą zachęca do poznawania najbliższych okolic. Proponuje serię bezpłatnych wycieczek krajoznawczych, rowerowych i rejsów. Pierwsza z nich – rejs po Odrze – już 27 czerwca.

- W trakcie wycieczek zachęcamy do opuszczenia znanych ścieżek i próby odkrycia nowych, często nieznanych, a równie atrakcyjnych miejsc naszego dwumiasta – mówi Aneta Szcześniewicz z PNIT.

Dwa rejsy: po polsku i niemiecku

Na pierwszy ogień pójdzie… rzeka Odra. Rejs statkiem „Onkel Helmut” wystartuje 27 czerwca z portu przy Holzmarkt. W godz. 13-14 zwiedzanie odbędzie się po niemiecku, a w godz. 14.30-15.30 – po polsku.

Organizatorzy postarają się przybliżyć obecne znaczenie Odry, a także to jaką rolę odgrywała w średniowieczu. – Pokażemy inne jej oblicza jako rzeki handlowej, cudu natury, miejsca spotkań – zapowiada A. Szcześniewicz.

Trzeba się wcześniej zgłosić

Udział w rejsie jest bezpłatny. Jednak ze względu na ograniczenia wynikające z epidemii COVID-19, zmniejszona została ilość miejsc. Dlatego trzeba się wcześniej zgłosić. Najlepiej pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w informacji turystycznej przy Große Oderstr. 29 we Frankfurcie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.