Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Basen

Wakacje tuż tuż, za nami pierwsze upalne dni. Czego jeszcze brakuje? Ochłody nad wodą. Wiemy już, kiedy zgodnie z planem ma ruszyć basen znajdujący się na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Woda jest już napuszczana. 

Słubicki basen to miejsce, gdzie latem chętnie przychodzą ochłodzić się i popływać nie tylko dzieci i młodzież. I pewnie w tym roku również chętnie będą korzystać z tej możliwości.

Sanepid zbada wodę

SOSiR zaplanował start basenu na 27 czerwca. Jednak czy do tego dojdzie zależy od kilku czynników. - Najważniejszy to pozytywny wynik badań wody z próbek, które pobierze Sanepid – powiedział nam prezes ośrodka Zbigniew Sawicki. – Ze względu na pandemię mieliśmy też mało czasu na przygotowania, jeszcze do niedawna nie było wiadomo, czy w ogóle będziemy mogli otworzyć basen – wyjaśnił.

Bezpieczeństwo kąpiących

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, basen w Słubicach będzie czynny codziennie przez cale wakacje, w godz. 10-18. Bezpieczeństwa kąpiących będzie pilnował zespół ratowników.

Korzystających z basenu będzie obowiązywać reżim sanitarny: obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu, limit 150 osób na obiekcie oraz jedna osoba na przestrzeni 4 mkw (to ostatnie nie będzie obowiązywać w przypadku rodzin).

Płatny czy za darmo?

Nie jest jeszcze rozstrzygnięte, czy - podobnie jak w ubiegłych latach - dla mieszkańców Słubic basen będzie dostępny bezpłatnie. Wszystko zależy od decyzji burmistrza i poziomu przyznanego przez gminę Słubice dofinansowania.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.