Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
SOR Słubice

Koronawirus dał się we znaki także branży budowlanej. Z powodu pandemii jeszcze w marcu stanęła rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Słubicach. Mamy jednak dobrą wiadomość. 16 czerwca wykonawca przejął plac budowy i inwestycja ma ruszyć pełną parą.

- Długo czekaliśmy na ten moment – cieszy się prezes Szpitala im. prof. Zbigniewa Religii Łukasz Kaczmarek. Wcześniej trzeba było na ponad 3 miesiące zawiesić rozpoczynające się prace. Teraz ma być jednak lepiej.

Prace ruszyły

- Dzisiaj czekało nas trochę prac przygotowawczych, uprzątnięcie terenu, zagospodarowanie kontenerów i jutro od rana ruszamy – zapowiada prezes.

Jak informuje szpital, nie obejdzie się bez kurzu, hałasu i problemów komunikacyjnych, ale wszystko po to, aby najpóźniej za rok pacjenci mogli korzystać z nowego obiektu. A ten – przypomnijmy – zapowiada się imponująco.

Dwa podjazdy i lądowisko

Jego najważniejszym elementem będzie dwustanowiskowy podjazd. – Do tego najnowocześniejsze technologie i wyposażenie – podkreśla starosta słubicki Leszek Bajon.

W ramach projektu przewidziane jest też nowoczesne lądowisko dla helikopterów na ul. Rzepińskiej. Wszystko zgodnie z normami UE oraz Ministerstwa Zdrowia. Modernizacja kosztować będzie 12 mln zł, z czego 8,5 mln to środki unijne.

Ograniczone parkowanie

Gościom i pacjentom przypominamy, że ze względu na rozbudowę, miejsca parkingowe będą mocno ograniczone. Na teren szpitala mogą wjeżdżać tylko karetki, dostawcy sprzętu i usług oraz personel szpitala.

- Serdecznie przepraszamy za utrudnienia, ale działamy dla wspólnego dobra wszystkich mieszkańców powiatu słubickiego – apeluje dyrekcja szpitala.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.